Resident Evil 6 – zombie se už na vás těší

Residen Evil 6
Tak je to tady. Stále budeme žít se strachem v Raccoon City, protože zombíci na nás budou neustále útočit, a to i v dalším pokračování kultovní série Resident Evil, čímž je už šestý díl. Tato série má již za sebou mnoho, takže můžeme očekávat snad jen to nejlepší. Problémem však bude to, že se v dnešní době mezi námi objevuje mnoho her tohoto žánru, takže bude velmi těžké se pořádně chytit, i když fanoušci určitě neodolají. Za vším opět stojí studio Capcom.

Čeká vás další schůzka s chodícími mrtvolami

Samozřejmě pro některé z vás to není žádná novinka, že se brzy dočkáme hry Resident Evil 6, jelikož jsme se o zahájení vývoje této hry dozvěděli již minulý rok. Jenomže až 19. ledna letošního roku byla hra oficiálně potvrzena vydáním skvělého traileru. Navzdory tomu, že nám toho vývojáři moc neprozradili, můžeme z video ukázky pohltit několik základních informací, které nám tak trochu napoví, o co se bude v dalším díle jednat a kdo jsou naši hrdinové. Autoři vydali pouze jediné oficiální prohlášení popisující stručný základ pro seznámení se hrou.

„Je to už deset let od incidentu v Raccoon City a prezident Spojených států se rozhodl odhalit pravdu ve víře, že tím může omezit obnovující se bioteroristickou činnost. S prezidentem je i v kontaktu jeho blízký přítel, jenž přežil incident v Raccoon City, Leon S. Kennedy. Po útoku bioteroristů se prezident mění v zombie a Leon tak musí čelit nejtěžšímu rozhodnutí svého života. Mezitím přilétá do bioteroristy ohrožované Číny člen BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance) Chris Redfield, který je sám pod hrozbou bioteroristického útoku. Před takovýmito útoky není žádná země nějak zabezpečena, proto celou světovou populaci spojuje strach, že neexistuje žádná naděje.“

Resident Evil 6 Resident Evil 6

Máte raději horor nebo zběsilou akci?

Jak jsem se již zmiňoval, není toho o hře tolik prozrazeno a stejně se toho mnoho dovíme pouze z vydaného traileru. Po jeho shlédnutí zjistíme, že si zahrajeme za dvě postavy, z nichž každá si prochází svým vlastním příběhem. Stejně tak budeme i různě vnímat celou hru spolu s odlišnou hratelností těchto dvou příběhů. Tak tedy v první části videa si můžeme všimnout prezidentova přítele Leona, jehož příběh se odehrává v hororové atmosféře, kde se budeme neustále po tmě pohybovat se strachem. Druhá část nás pak seznamuje s vojákem Chrisem, který si užívá pořádnou akci plnou přestřelek a výbuchů. V průběhu hrání se vám neustále budou přepínat role těchto hrdinů, a tak budete rádi, když si po čase z toho samého strachu pořádně napumpujete adrenalin během pořádného masakru v Číně. Jo, Chris se s tím tolik nemazlí.

Resident Evil 6 Resident Evil 6

Zabít prezidenta? To po mě nechtějte.

O co tedy v příběhu půjde. Jak už sami víte Leon, blízký prezidentův přítel, přežil katastrofu v Raccoon City. Prezident USA chce prozradit všechny detaily týkající se propuknutí viru korporace Umberla a dále také o vládním zničení města. Jenomže, než se k tomu dostane je také po napadení bioteroristů proměněn v krvelačného zombie. Poté, kdy se na Leona řítí jeho zmutovaný kamarád, nezbývá našemu hrdinovi prvního příběhu nic jiného než spustit pouštět a vystřelit prezidentovi mozek z hlavy. To samé je teď třeba udělat s celým městem. Na druhé straně se náš voják z BSAA musí vypořádat nejen se zombie, ale také s velmi otravnými bioteroristy, kteří chtějí neustále virus rozšiřovat.

Zbraň – vše co se vám dostane do rukou

Co se však týče celkové hratelnosti hry, by mělo být vše co nejvíce totožné z předchozích dílů. Mezi novinkami jistě přivítáme možnost nosit v rukou dvě zbraně. Mimo to se také vrátí i možnost úhybu a vyhnutí se útoku nepřítele, což je prvek, s nímž jsme se naposledy setkali v Resident Evil 3. Navíc budeme moci rozrážet lebky zombíků všemi možnými předměty, jež se nám dostanou do ruky. Avšak má to jeden háček. Po jejich častém užívání se vytrácí jejich účinnost a po jejich opotřebení se úplně rozpadnou.  Další novinkou je i krycí systém, velmi podobný ostatním hrám.

Resident Evil 6 Residen Evil 6

Změna ovládání

Další z důležitějších novinek je, že už nebudete jednou páčkou běhat a druhou mířit, lépe řečeno ovládat horní část těla. Některým hráčům takovýto režim moc nevyhovoval, a tak se již mohou dočkat docela nového stylu ovládání známého z ostatních akčních stříleček. Jednou páčkou se tedy budete pohybovat a druhá páčka bude sloužit k otáčení celého těla a zároveň k míření. Možná budou někteří fanoušci této série zklamáni, i když musíme všichni uznat, že ovládání tak bude velmi pohodlnější.

Těšíte se na zombíky? Oni na vás ano.

To je tak prozatím vše, co bylo k dnešnímu dni do světa o hře Resident Evil 6 prozrazeno. Nezbývá tak nic jiného, než se jen těšit a neustále sbírat veškeré informace týkající se tohoto dílu. Fanoušci by si tak měli připravit volné místo pro další díl své oblíbené série a stejně tak i ostatní hráči, jelikož to bude opravdu stát za to. Hry bychom se měli dočkat 20. listopadu letošního roku, což je ještě velmi dlouhá doba, a tak můžeme jen doufat, že termín nebude o něco déle pozdržen. Navíc bude dostupná jak pro konzole PlayStation 3 a Xbox 360, tak i pro PC.

Komentáře