Saints Row: The Third – předveďte svůj talent ve výtržnictví

Saint Row 3
Série bláznivých pouličních akcí stále pokračuje a bude šílenější než kdy dříve. Třetí díl této městské akce si totiž budete moci zahrát již 18. listopadu. Pokud jste však o této hře ještě nic neslyšeli, rádi vás s ní zde tak trochu seznámíme.  Za vývojem tohoto šílenství stojí opět vývojářská společnost Volition.

Přesuňme se někam jinam

Pokud jste už někdy hráli jeden z předchozích dílů, tak se zde nesetkáte s takovým počtem novinek, jelikož tento díl není natolik odlišný od svých předchůdců. Opět se zde budete bavit díky pořádným přestřelkám, rvačkám a všem možným výtržnostem, které je možné v ulicích napáchat. Snad vás potěší alespoň to, že tentokrát budete dělat nepořádek v jiném městě zvaném Steelport.


Saint Row: The Third Saint Row: The Third

Šílenost je zde na prvním místě

Pořád vám tato hra nic neříká? Tak určitě alespoň všichni znáte sérii Grand Theft Auto, jíž je právě Saints Row podobná. Máte volnost pobíhat po rozlehlém městě, kde je lepší nasednout do cizího auta, abyste se rychle dostali na své místo určení nebo se jen tak projížděli či prostě dělali nějaký ten nepořádek, aby nebyla dlouhá chvíle. Jediným rozdílem je to, že Saints Row je stále šílenější, kdežto Grand Theft Auto se v poslední době naklání více na tu realističtější stranu. A to je hlavním účelem vývojářů. Stejně tak neočekávejte, že budete ihned na začátku hry nasuchu a probojovávat se holýma rukama. K dispozici budete mít všechny základní střelné zbraně a postupem času budou přibývat další a mnohem lepší.

Vybudujte si respekt v novém městě

Neznamená to však, že se budete po městě jenom tak poflakovat a způsobovat jen samé škody. Ve třetím díle vás opět bude provázet příběh vyprávějící osudy hlavního hrdiny z předchozích dílů po boku své kamarádky Shaundi a jejich gangu zvaného 3rd Street Saints. Je to klasický gang, jemuž jde jen o ovládnutí města a hlavně respekt. Tentokrát se zaměřil na město Steelport, k jehož ovládnutí je třeba napáchat co nejvíce zločinů jako přepadávání bank, nájemné vraždy či automobilové honičky.


Saint Row: The Third Saint Row: The Third

K rychlému ovládnutí města nabírejte do svého gangu nové členy a pouštějte se s nimi do různých akcí a získávejte tak mezi lidmi co nejvíce respektu. Nebo do toho jděte tvrdě a pokuste se vyprovokovat konkurenční gangy. Můžete je jen pošťuchovat poničením trávníku na jejich zahradě, ale ostřejší určitě bude, když se raději zaměříte přímo na jejich domy. Na ně by mohli určitě stačit sirky a trochu benzínu, více už asi napovídat nemusím. A takovýchto naschválů zde můžete dělat nespočet.

Tak jak to chcete, pane?

Stejně jako v předchozích dílech i zde máte možnost vytvořit si vlastní postavu, jejíž tvorba je zde mnohem rozšířenější než kdy předtím. Jistě vám to zabere nějaký čas, než si pořádně vyberte z široké nabídky oblečení a ozdobných předmětů. Nějaké minuty navíc vám zabere i celková tvorba vzhledu vaší postavy odshora dolů. Vlastní tvorby si opravdu v této hře hodně užijete, jelikož zde nechybí ani vlastní úprava vozidel a dokonce si budete moci pohrát i se vzhledem budov, kterých se zmocníte.


Saint Row: The Third Saint Row: The Third

Pojistěte si čelní sklo

Zajímavou novinkou, kterou je obdařen náš hlavní hrdina, je nový způsob krádeže vozidel během provozu. Jak taková krádež vypadá? Úplně jednoduše, i když v reálném světě bych to opravdu nezkoušel. Už tedy nemusíte zbytečně běhat k autu, otvírat dveře a ještě k tomu vyhazovat řidiče. Jednoduše se proti vozu rozeběhněte a proskočte čelním sklem či dveřmi a hned se auta zmocníte.

O lepší běh hry se postará nový engine

O mnohem lepší grafiku, jež dříve byla trochu slabší, a plynulejší animace se postará zcela nově vypracovaný engine Geo-Mod 2.5. Dokonce i nabouraná auta se budou mnohem realističtěji deformovat než v předchozích dílech. Vývojáři informovali o tom, že ulice budou mnohem živější, dočkáte se většího počtu aut v provozu a chodců, takže je tu pěkně postaráno o pořádný masakr. Bohužel se však dočkáme menšího města než v předchozích dílech, díky čemuž si ale užijeme výhod, které jsem před chvilkou uváděl, tedy máme možnost vidět více objektů na jednom místě.

Tak jak se na hru těšíte? Těšíte se také jako malé děcko, co by neustále dělalo samý nepořádek? Ale kdo to má pak uklízet? Možná se o to hlavně postará policie, ale kam ta se na nás hrabe. Brzy se již dočkáte, hra se v obchodech objeví 18. listopadu a to jak pro PC, tak i pro PS3 a Xbox360.

HW nároky

Minimální požadavky:
OS: Windows XP
CPU: 2GHz Dual Core (Intel Core 2 Duo nebo AMD Athlon X2) nebo lepší
RAM: 2GB RAM nebo více
GPU: 320MB Video RAM GPU s podporou Shader Model 3.0 – NVIDIA GeForce série 8800 nebo lepší / ATI Radeon série HD3800 nebo lepší
DirectX: 9.0c
HDD: 10GB
Zvuk: 100% DirectX 9.0C kompatibilní

Doporučené požadavky:
OS: Windows 7
CPU: Čtyřjádrový procesor (Intel Core i5 nebo AMD Phenom II X4) nebo 3.0+ Dual Core CPU
RAM: 4GB RAM nebo více
GPU:  1GB Video RAM GPU s podporou Shader Model 4.0 – NVIDIA GeForce GTX série 400 nebo lepší / ATI Radeon HD5000 nebo lepší
DirectX: 11
HDD: 10GB
Zvuk: 100% DirectX 9.0C kompatibilní

Komentáře