Skyrim – několik informací před vydáním hry

TES V: Skyrim
Páté pokračování úspěšné série Elder Scrolls, kterým je Skyrim už klepe za dveřmi a fanouškům nezbývá nic jiného než se stále více těšit na další díl, jenž navazuje na předchozí Oblivion. Hra poběží na novém enginu, díky němuž bude vypadat mnohem lépe, než kdy předtím. Za to všechno můžeme poděkovat hochům z Bethesda Games Sutios. Pokud stále nejste se Skyrimem dobře seznámeni, přečtěte si zde naše preview. Podívejme se na několik informací, které se objevily na internetu během posledních uplynutých dní. Hry se dočkáme 11. listopadu.

Skyrim lze dohrát za dvě hodiny (při speedrunu)

Autoři totiž nedávno uspořádali takzvaný speed run závod, při němž se utkají dva zkušení hráči – vývojáři. Takovéto akce se už pořádaly i u jiných her, a tak si Bethesda řekla, že to zkusí i u Skyrimu. Proti sobě se utkali Jeff Browne a Sam Bernstein. Nejprve ke hře usedl Browne, který dosáhl jejího konce za pouhé dvě hodiny, šestnáct minut a třicet sekund. Projít takovouto rozsáhlou hru za tak malý čas a to bez použití cheatů je opravdu velmi pěkný výkon.  Bernstein se však do hry opřel více a svého soupeře porazil s náskokem dvaceti sekund. Berte také na vědomí, že hru hráli velmi zkušení hráči.

Hvězdné osazení ve hře – to má větší šťávu

Aby byla hra velmi úspěšná, je potřeba do toho dát úplně všechno. V průběhu hry se hráč setká s postavami, jejichž hlasy jsou zapůjčeny od sedmdesáti lidí. K pořádnému dabingu je také třeba sehnat pořádné dabéry a ti tu opravdu nechybí. Některé hlasy jsou velmi známé z mnoha úspěšných filmů, které jste nemohli nevidět.

Zde je seznam herců, u nichž je potvrzeno jejich zapůjčení hlasů:
Christopher Plummer (Muži, kteří nenávidí ženy, Insider: Muž, který věděl příliš mnoho)
Max Von Sydow (Vymítač ďábla, Minority Report)
Joan Allen (Kandidáti, Bourneovo ultimátum)
Lynda Carter (Wonder Woman)
Michael Hogan (Battlestar Galactica)
Vladimir Kulich (Vikingové, Sejmi eso)
Claudia Christian (Babylon 5)
Diane Louise Salinger (Carnivale)
Renee Victor (Tráva)
George Coe (Transformers 3)

Je to neuvěřitelné mít všechny tyto herce u sebe,“ říká Todd Howard, ředitel Bethesda Games Studia. „Před zahájením projektu si uděláte seznam herců a je úžasné, když je pak všechny zaslechnete ve hře. Toto se nestává komukoliv.

Sběratelská edice pro ty nejvěrnější

Není to sice taková novinka, ale stojí to za to, se zde o tom zmínit. Pokud jste velkými fanoušky této série a hodláte obětovat pro ni každou korunu, tak je tu pro vás Skyrim sběratelská edice, jejíž počet je velmi omezen. V této limitované edici naleznete DVD s obsahem pozadí při vývoji hry od počátku až jejímu finálnímu dokončení. Určitě se vám bude líbit i kniha plná náčrtů a ilustrací ze hry, pro kterou se určitě najde místo ve vaší knihovně. Ale tou nezajímavější věcí této edice je soška draka, sedícího na skále s vytesaným nápisem, po jehož přečtení ve hře obdržíte speciální schopnosti. Pokud jste ochotni obětovat 150 €, což je přibližně 3700 korun, tak byste neměli váhat vzhledem k jejímu omezenému počtu.

Skyrim: sběratelská edice

Hardwarové požadavky

Minimální:
Operační systém – Win XP, Vista, 7
Procesor – Dvoujádro 2Ghz
Paměť – 2 GB RAM
Grafická karta – DirectX9c kompatibilní, s 512MB

Doporučené:
Operační systém – Win XP, 7 (tady asi Hinesovi vypadla Vista)
Procesor – Quad Core AMD/ Intel
Paměť – 4 GB RAM
Grafická karta – DirectX9c kompatibilní, s 1GB, GTX 260/Radeon 4890 a vyšší

Zde je video rozdělené na tři části, která vás více seznámí se hrou:

Komentáře