Sleeping Dogs – podívejme se do hongkongského podsvětí

Sleeping-Dogs

Už jste někdy navštívili Hong Kong? Pokud ne, tak máte možnost se na toto čínské velkoměsto podívat alespoň ve virtuální podobě, konkrétně ve hře Sleeping Dogs.

Původní vydavatel nebyl spokojen

Jistě se mezi vámi najdou ti, kteří nemají ani páru, co že je to vlastně za hru. Jako nápověda vám může pomoci projekt s nemilým osudem True Crime: Hong Kong. No dobře, tak já vám to tu postupně vysvětlím. Tyto dva zmiňované názvy toho mají totiž mnoho společného, jelikož se vlastně jedná o jednu tutéž hru. Když se ještě vrátíme do loňského února, nikdo z nás v tu dobu neznal název Sleeping Dogs, protože projekt, na němž pracovalo studio United Front Games, se nazýval Tru Crime: Hong Kong. Ten měl změnit celou svoji sérii a dosáhnout mnohem většího úspěchu už jenom díky tomu, že společnost Activision, jež propustila původní tým vytvářející předchozí díly této série, si najala tyto borce z United Front Games a pevně v ně doufala. Jenomže toho února loňského roku byl nakonec vývoj zrušen kvůli názoru producenta, jemuž se nezdálo, že by tato hra splňovala očekávání v herním průmyslu, kde jsou úspěšní pouze ti nejlepší. A vůbec, podle něj nemá pokračování v čínském podání pod značkou True Crime žádný smysl.

Sleeping Dogs - podívejme se do hongkongského podsvětí Sleeping Dogs - podívejme se do hongkongského podsvětí

Naštěstí bylo vše zachráněno

Projekt byl tedy zrušen a vývojáři nemilostně propuštěni. Tak to prostě ve světě chodí. Poté mohli všichni fanoušci sklopit hlavu a zapomenout na další pokračování jejich oblíbené série. Ale jen do té doby, než se ukázala japonská společnost Square Enix, která vývojářům podala pomocnou ruku a od Activisionu odkoupila hru (bez značky). Vývojáři tak mohli dále pokračovat na své hře, tentokrát však s novým názvem Sleeping Dogs. Zda na investici japonský vydavatel vydělá, je otázka, na níž prozatím není odpověď. Oni jistě věří, že ano.

Vítejte v hongkongské policii a stejně tak i v triádě

Stejně jako True Crime bude Sleeping Dogs akční hra v otevřeném prostředí. Již podle názvu předchůdce nemusím vysvětlovat, že se bude příběh odehrávat v čínské metropoli Hong Kong. Hlavním hrdinou je policista v utajení Wei She, jehož nadřízení ho poslali infiltrovat triadskou organizaci zvanou Sun On Yee. O co se bude v příběhu konkrétně jednat, není prozrazeno. Víme jen, že se autoři spíše zaměřili více na násilí, přestřelky, honičky a další různé prvky spojené s typickým dnem policisty v tomto velkoměstě. Je zřejmě jasné, že bude o zábavu velmi dobře postaráno.

Budete potřebovat průvodce?

Jestliže se budete nudit, pořád tu máme od vývojářů nachystané rozlehlé město, v němž bychom se mohli pokaždé mezi hlavními misemi pořádně vyřádit. Můžete tedy sebrat nějaké auto, honit se s policisty, převlékat se, dokonce kupovat i nemovitosti, které by vám pak mohli časem vydělávat peníze. Mimo to budete moci plnit i několik vedlejších misí. Stejně tak jako o příběhu toho není moc prozrazeno ani o městě a případných lokalitách kolem něj.

Sleeping Dogs - podívejme se do hongkongského podsvětí Sleeping Dogs - podívejme se do hongkongského podsvětí

Akce je zde na prvním místě

Nejvíce se ale vývojáři věnují soubojovému systému, který by měl být dynamický, a tak bude hráč přecházet mezi komby doprovázenými stylovými dech beroucími animacemi. Pro vyvolání ještě lepšího dojmu jistě poslouží slowmotion. Kdo hrál sérii Assassin’s Creed či poslední dva Batmany, se zde jistě v soubojích neztratí. Jakmile se třeba na vás protivník vrhne a vy efektně vykryjete jeho útok, můžete ho následně za pomoci rozsáhlému počtu komb nadobro zneškodnit. Navíc vzhledem k velkému počtu komb se nemusíte obávat toho, že by se měli opakovat.

Někdy to pěkně zabolí

K tomu všemu násilí si autoři pro náš přichystali velkou třešničku na dort, čímž je možnost využívat během soubojů okolní prostředí. Jakmile popadnete svého protivníka a poté se kolem sebe rozhlédnete a naleznete něco červeně zářícího, ihned toho využijte a pořádně s tím protivníka naložte. Takovým předmětem může být například sluchátko od telefonu či záchodové prkénko.

Sleeping Dogs - podívejme se do hongkongského podsvětí Sleeping Dogs - podívejme se do hongkongského podsvětí

Doufejme, že bude AI chytřejší

Velkým kamenem úrazu u takovýchto otevřených her bývá většinou nepovedená umělá inteligence. Nemusíme ani chodit daleko a stačí si vzpomenout na Saints Row: The Third, kde to opravdu s AI moc dobře nedopadlo. Tomu se však vývojáři z United Front Games chtějí vyhnout, jenomže podle poslední novinářské prezentace se jim prozatím moc nedaří. No snad se to všechno ještě změní. Navíc novinářům byla teprve předváděna aplha verze a do data vydání mají autoři ještě dost času na to, aby na umělé inteligenci pořádně zapracovali.

Také se nemůžete dočkat?

Snad bude hra Sleeping Dogs tak úspěšná, jak i sami autoři doufají a dávají veřejnosti najevo, že jsou opravdu na dobré cestě. Důkazem toho již může být strávený čas nad vývojem této hry. Ještě k tomu všemu bude zrovna na herním průmyslu konkurovat i Grand Theft Auto V, takže to bude pro United Front a Square Enix velmi těžké. Pokud vše proběhne podle plánu, tak jak má, dočkáme se této hry již letos v srpnu, a to ve všech třech hlavních platformách, tedy PC, PlayStation 3 a Xbox360.

Komentáře