Sniper Elite V2 – válka v Berlíně ještě neskončila

Sniper Elite V2

Studio Rebellion neváhalo a pustilo se do vývoje dalšího pokračování střílečky Sniper Elite, která je již mezi námi od roku 2005. Již brzy tedy můžeme přivítat další hru z oblasti II. světové války, což už dnes sice není takovým trendem. Nejvíce však záleží na celkovém zpracování hry, jež určitě své hráče od sebe jen tak neodlepí.

Vracíme se do zpustošeného Berlína

První díl Sniper Elite si snad každý oblíbil díky skvělému zpracování a především zaměření na odstřelovačskou pušku se zajímavým ztvárněním balistické dráhy. Především zde nechyběla otevřená hratelnost. Děj se odehrával ve zdevastovaném Berlíně na konci druhé světové války, a tak je tomu i v dalším pokračování Sniper Elite V2.

Stále je s kým bojovat

Na původní příběh samozřejmě navazuje i druhý díl. Tedy opět se vyskytneme v době po konci II. světové války v Berlíně. Nacistická moc sice byla definitivně poražena, jenomže centrum Třetí říše ještě nevydalo všechna svá tajemství. Konkrétně se tu budeme zabývat raketovým programem V2. Hlavním hrdinou příběhu je spojenecký odstřelovač Karl Fairburn, který se vydá na lov za klíčovými postavami zmiňovaného raketového programu.

Sniper Elite V2 Sniper Elite V2

Vše záleží jen na vašem rozhodnutí a taktice

Na zpracování příběhu jako takového a na různé scénáře se tvůrci moc nezaměřují. Filmových záběrů tady zase tolik nebude. Přiznejme si všichni, že nám nikdy tohle v předchozím díle nechybělo, jelikož nás spíše uchvátilo něco jiného, a to odstřelovačská puška a vše okolo ní. Autoři si pro nás přichystali jedenáct misí, jejichž dokončení zcela záleží na hráči. Tedy jedním z prvků je svobodná hratelnost spolu s několika možnostmi dokončení mise. Jak se o svůj cíl postaráte, záleží jen na vás. Nemusíte tak svůj hlavní cíl vždy zastřelit dobře namířenou ránou, ale existuje i možnost ho zadržet nebo ho dokonce nechat uprchnout.

Střílet budete moci ze všeho

Samozřejmě zde spolu se svobodnou hratelností nebude chybět ani širší arzenál zbraní. Je jasné, že vaší základní zbraní v roli snipera je odstřelovačka, ale i tak nemusíte být stále někde zalezlí a zdálky likvidovat své protivníky. Jistě můžete popadnout i jiné kousky, jako je samopal či pistole, a vyřídit se to s nepřáteli z bližší vzdálenosti. Musím také podotknout, že zbraně jsou velmi kvalitně vymodelovány do každého detailu.

Sniper Elite V2 Sniper Elite V2

Nastražte velmi účinnou léčku

Mimo užívání střelných zbraní se také časem dostanete k mnoha druhům min a dalších všelijakých výbušnin či různých pastí, které budete moci využít dle vlastní libosti. Můžete je tedy především použít pro své krytí a rozmístit je ve všech vstupních prostorech k vaší pozici, kde si zrovna vyměřujete vzdálenost a zjišťujete sílu větru. Další takovou léčkou je zranění protivníka, k němuž se jistě seběhnou ostatní vojáci, přičemž všichni odhalí své pozice a vy je tak můžete jednoho po druhém postřílet. Škoda nábojů. Lepším řešením určitě bude zasáhnutí granátu ve výstroji jednoho z vojáků, jenž pak jistě udělá paseku ve svém okolí.

Víte, jak dobře zamířit?

Teď jsem se zmínil o jednom z nejhlavnějších prvků hry, na který se autoři hodně zaměřili, a tím vlastně vzniká tato hra, tak jak vypadá, takže ten název k ní přímo sedí. Jedná se o vliv okolního prostředí na balistickou dráhu, čímž je gravitace, povětrnostní podmínky, ale také i dýchání a srdeční tep vaší postavy. Takže pokud budete pod tlakem, vaše srdeční frekvence se ihned zvýší a přesný zásah se tak stává obtížnějším.

Sniper Elite V2 Sniper Elite V2

Doufám, že na to máte žaludek

Stejně jako v předchozím díle i zde si vychutnáte kill-cam, a to v ještě lepším zpracování. Pokud se vám tedy povede pořádně vydařený zásah, hra se zastaví a spustí se simulace letu vámi vystřelené kulky, přičemž budete moci sledovat detailní záběr zásahu těla nepřítele v rentgenovém zobrazení. Tudíž krásně uvidíte, jakou jste nadělali paseku s jeho orgány. Navíc, pokud chcete provést opravdu povedený zásah, při němž se neprozradíte, můžete využít okolního prostředí jako tlumiče. Díky značně zdokonalenému enginu můžete například za pomoci silné bouře zakrýt zvuk výstřelu. Mimo to zde ani nechybí stealth akce.

Jistě to bude skvělá hra

Máme se tedy na co těšit, rozhodně pokud vás především baví tiché a taktické akce, i když převážně natolik tiché nebudou. Berte však na vědomí, že během hraní Sniper Elite V2 budete muset neustále přemýšlet a pořád tak být o krok dopředu před vaším protivníkem. Sniper Elite V2 není prostě jen o běhání s kulometem a střílení všeho, co potkáte. A pokud byste tak učinil ještě k tomu v uzavřenějším prostoru, jistě byste dlouho nepřižili. V regálech obchodů se hra objeví již letos v dubnu, a to ve všech třech hlavních platformách.

Komentáře