South Park: The Game – Tak trochu jiné RPG

South Park: The Game

Oblíbený animovaný televizní seriál brzy zavítá i mezi fanoušky v herní podobě. Můžete se pomalu připravovat na její vydání. Zejména buďte připraveni, až pak hru spustíte, jelikož vás zavalí hromada sprostých slov, která je ve světě South Parku již zavedeným standardem.

Krucinál! Zabili Kennyho! Vy parchanti!

Televizní seriál je mnoha diváky velmi oblíbený, avšak najde se zde i velký počet těch, kteří jej odsuzují. No, každý má svůj styl, především zde hraje hlavní roli smysl pro humor trochu tvrdšího ražení. Během několika let se i mezi námi objevila řada her s tematikou South Parku (z nichž některé byly velmi primitivní), ale žádná z nich nebyla natolik úspěšná. Tentokrát má Stouth Park: The Game větší naději, protože se na jejím vývoji podílí studio Obsidian, které už má nějakou tu větší praxi ve vývoji her, jako je například Dungeon Siege III, Fallout: New Vegas, Alpha Protocol či Neverwinter Nights 2. Vydavatelem je společnost THQ, která nedávno pustila do světa třetí díl Saints Row stejně jako i předchozí díly této série. Seznam jimi vydaných her je opravdu působivý.

Krucinál! Kenny zabil smrt! Ty parchante!

Co bychom zde měli hlavně zmínit je, že se na vývoji hry podílí tvůrčí duo Trey Parker a Matt Stone, kteří jsou autory televizního seriálu. Souhlasíme s vámi, že tihle dva borci určitě nemají nic společného s vývojem softwaru jako takového. Naštěstí vývojářům moc do zelí nepolezou. Stojí totiž za scénářem hry, dialogy a vším možným, co je pro South Park typické a nesmí v něm chybět.

Celé grafické zpracování je totožné s tím televizním, takže se budete pohybovat v 2D grafickém světě. Navíc je veškerá grafika kreslená ručně. Parker a Stone zastávají názor, že hra nesmí nic měnit a vše musí zůstat při starém. Jakékoli nežádoucí změny totiž tihle pánové ihned zakážou a v lepším případě pozmění, aby to zapadalo do jejich televizní klasiky.

Stejně jako v každé RPG hře i v South Park: The Game budete moci využít veškerých prvků, které tento atraktivní žánr nabízí. Hlavním hrdinou příběhu nebude nikdo z naší známé čtyřky či jiná postava z coloradského městečka, kde se stále něco děje. Před zahájením hry si nejprve vytvoříte vlastní identitu nejmenovaného hrdiny, jenž po celou tu dobu hraní vůbec nepromluví. Možnosti tvorby hlavního hrdiny jsou neomezené. Postupem času budete své postavě zlepšovat vlastnosti a její výbavu. Během celého hraní narazíte na desítky, ba i stovky druhů oblečení, které můžete na sobě prostřídat. Navíc jako v každém RPG si i zde zvolíte povolání, podle něhož pak získáte speciální vlastnosti. Nečekaně zde můžete být válečníkem, paladinem, mágem či zlodějem, ale také se zde můžete stát židem, což je jednou z tříd, kterou nevymyslel nikdo jiný než tlustý Eric Cartman. Výhodou žida je, že čím více zdraví ztratí při boji, tím je pak silnější.

Držte huby nebo zabiju králíka!

Herní menu je zpracováno formou smartphonu, který vaše postava neustále nosí u sebe, přičemž může nahlédnout do sociální sítě podobné facebooku a pozorovat tak své přátelé a sledovat, jak se jim daří. To je vlastně jedním z hlavních úkolů – získat si přátele. Náš hlavní hrdina se doslova stává nováčkem, jelikož se právě přistěhoval do města, kde nikoho nezná. A tak by bylo dobré se první den ve škole seznámit s několika lidmi, což nebude tak snadné, jak to ostatně bývá i v reálném světě. Vaším hlavím cílem tedy bude zapadnout do malého horského městečka a postupně se začlenit mezi své soukmenovce.

Jistě zde nesmí chybět ani volnost pohybu, takže můžete klidně městečko prozkoumávat, nakupovat různé předměty a plnit vedlejší úkoly, které někdy vypadají mnohem šíleněji než jejich zadavatelé. Určitě to nyní musí pro vás znít velmi divně, pohybovat se po městě ve 2D pohledu. Nemusíte se však ničeho obávat, autoři totiž slibují, že je zde mnoho postranních uliček a zákoutí, takže budete mít stále co prolézat. Tohle byl vlastně jedním z prvních problémů, s nimiž se vývojáři museli nějak vypořádat, protože Parker a Stone neměli nikdy město navržené v jednom celku, což dosud ani nebylo potřeba.

South Park: The Game

S**u na vás, jdu domů!

Během hraní samozřejmě získáváte peníze, za něž si můžete nakoupit různé jídlo a ani v tomto RPG nebudou chybět lektvary. Prozatím však tomu lektvary snad říkat nemusíme, přestože jsme byli seznámeni pouze s dvěma, a to se sodovkou, coby lektvarem zdraví, a Tweekovou kávou, která vám mimo zdraví přidá hlavně na rychlosti. Takovéto předměty můžete nakupovat na různých místech, nebo  je můžete vymlátit ze svých protivníků, k čemuž budou potřeba různé zbraně. V South Park: The Game nechybí ani magické artefakty jako například herní konzole Okama Gamesphere, s níž si už hlavní hrdinové seriálu něco užili.

Bojový systém by se měl podobat tomu ze staré série Final Fantasy, kde se díváte na arénu s postavami z boku.  Do bojů se však pouštět sami nebudete. K dispozici máte až čtyři další postavy a navíc si ještě můžete přivolávat speciální pomocníky neboli summony. Pokud jste již Final Fantasy hráli, jistě víte, že bojový systém je tahový. Ten kdo souboj zahájil, útočí jako první. Jakmile dobře načasujete svůj útok, můžete provést kritický zásah nebo provézt mnohonásobný útok, přičemž způsobíte větší zranění. Taktéž se můžete správným načasováním i bránit. Aby souboje nevypadali tak nudně, jsou různé útoky doprovázeny specifickou animací. Vašimi nepřáteli budou zejména zrzkové, hipíci, gotikové, holky a mnoho dalších.

Za****ý Windows 98! Přiveďte sem Gatese!

V průběhu příběhu se setkáte i s několika cut-scénami, u nichž se určitě zasmějete. Avšak budete-li se u nich nudit, máte možnost je přeskočit. A pokud byste se chtěli dokonce i vyhnout soubojů, jistě vám v tom pomůže mini mapka, na níž jsou vyobrazeni všichni nepřátelé. I to vám pomůže při získávání zkušeností či plnění úkolů.

Nakonec bych ještě mohl dodat, že South Park: The Game poběží na enginu, s nímž jsme se již setkali u Dungeon Siege III.

Hra to bude opravdu praštěná, ale to prostě South Parku sluší. Akorát musíme doufat v to, že nám vývojáři nevypatlají další propadák, který bude ihned po několika hodinách (nedej bože už minutách) k zahození. Jak tohle dílo vůbec dopadne, se budeme moci přesvědčit až v druhé polovině příštího roku. Hra by měla být dostupná jak pro PC, tak i pro PlayStation 3 a Xbox 360.

 

Komentáře