Spec Ops: The Line – máte rádi písek?

Spec Ops: The Line
Tak jako Fénix povstal z popela, se probouzí série her Spec Ops a vrací se mezi hráče, . V brzké době můžeme přivítat nový přírůstek zvaný Spec Ops: The Line. Otázkou však je, zda bude mít tento titul větší úspěch než jeho předchůdci, kteří zrovna natolik neuspěli.

Legenda se opět vrací mezi nás

Spec Ops: The Line je FPS akční hra, jejíž vývoj má na starosti docela neznámé studio Yager Development. To že nemají vývojáři ještě tak velkou pověst ani nevadí, jelikož vydavatelem této hry je všem jistě známé 2K Games. To však není jediný důkaz dosažení velkého úspěchu.  Určitě vás uchvátí několik video ukázek, jež se v průběhu vývoje na internetu objevily. Problémy se však mohou naskytnout, a tím pak hráče zcela odradit.  Ještě tedy záleží na tom, jaký dojem u nás vyvolá příběh. Ten si snad všichni užijeme, jelikož se tvůrci inspirovali dílem slavného britského spisovatele Josepha Conrada, jímž je novela Srdce temnoty. Mezi špičkové zpracování hry bychom mohli také zařadit hratelnost a dynamickou proměnu počasí.

Spec Ops: The Line

Je na čase pustit se do další akce

V příběhu se přesuneme do města plného mrakodrapů sahajících do neskutečných výšek, a tím je právě Dubaj, jež bude zasaženo několika vlnami písečných bouří. Nezbývá tedy nic jiného než město evakuovat. Toto velké postapokalyptické město navštěvují speciální záchranné jednotky, které se mají starat o klidný průběh evakuace. Jedné z těchto jednotek je velitelem John Konrad (pojmenovaný podle autora příběhu), jenž po několika měsících přestane podávat hlášení, tudíž ho spolu s celou jeho jednotkou velitelství považuje za mrtvé. Po nějakém čase je však názor na jednotku změněn poté, co velitelství zachytí slabý rádiový signál. Nezbývá tedy nic jiného, než do Dubje poslat speciální tým Delta Force s kapitánem Martinem Walkerem, který dostává za úkol najít ztraceného velitele. Bohužel splnění úkolu nebude tak snadné, do cesty se vám postaví několik banditů, ale hlavně vás bude neustále otravovat počasí a zejména písek. Písečná bouře bude vlastně vaším dalším nepřítelem, s nímž bude někdy velmi těžké se vyrovnat a především vyhnout se mu.

Spec Ops: The Line

Dávejte pozor na písek, takto ho ještě asi neznáte

Co se týče hratelnosti, za tu dlouho dobu se musí v tomto díle objevit mnoho. Velkým krokem je zde dynamické počasí tedy spolu s písečnou bouří, kde písek bude jednou z hlavních částí hratelnosti. Nenarazíte totiž na místo, kde byste se v Dubaji s pískem nesetkali. Všude se budou vyskytovat hromady písku, stále se bude sypat pod vámi, a při nejhorším i na vás, stejně tak jako na vaše přátele i nepřátele, ale také vám bude znepříjemňovat viditelnost. Fyzika drobných zrníček písku je opravdu velmi dobře zpracovaná, jelikož se chovají stejně jako v reálném světě. Písek v posunu je zde prostě jedním z nejhlavnějších a nejúchvatnějších prvků hry.

Spec Ops: The Line

A co teď vlastně podniknem?

Dalším prvkem Spec Ops: The Line má být systém voleb, jak příběhem postupovat. Rozhodovat se budete samozřejmě podle toho, co vám scénář nachystá, ale do všeho se taktéž připlete i písečná bouře, díky níž se neustále dynamicky mění okolí, takže neočekávejte žádné koridorové trasy, jak je tomu dnes u mnoha ostatních her. S rozsáhlými možnostmi a pískem si toho opravdu užijete až dost.

Pozvěte na píseček své kamarády

Vzhledem k vysoké ceně hry, která nás pěkně vysaje, nesmí chybět ani multiplayer. Bohužel se ale hráči nedočkají kooperativního režimu, jenž tu bude díky rozsáhlým vymoženostem velice chybět. A tak se budeme muset spokojit pouze s režimy player vs. player. Vývojáři však ještě neprozradili, co si pro nás v multiplayeru připravili. Jistě můžeme očekávat klasiku z ostatních her, tedy Team Deathmatch a Capture The Flag.  Nýbrž můžeme se dočkat i něčeho originálního, nechme se tedy překvapit.

Již známý engine

Spec Ops: The Line je dokonce i na dobré cestě jak po grafické, tak i po zvukové stránce. To vše nám dokazují již zmiňovaná videa a také i obrázky. O to jak hra běží a vypadá se stará Unreal Engine 3, známý již z mnoha her, jako je například Gears of War.

Spec Ops: The Line

Těšíme se!

Prozatím se tedy můžeme na co těšit. Jistě bude opět po nějakou dobu o zábavu postaráno, pokud se ve hře nevyskytne nějaký negativ, jenž by mohl hráče ihned odradit, což bychom však očekávat neměli. No, přesvědčit se už můžeme letos na jaře. Hlavně se raději nechystejte cestovat do Dubaje a raději seďte doma. To víte, co kdyby náhodou? Raději si písek vyzkoušejte ve hře. Z tohoto důvodu je hra dokonce ve Spojených arabských emirátech zakázána.

Systémové požadavky

Minimální:
OS: Windows XP, Vista si Windows 7
Procesr: 2.6 GHz
Operační paměť: 1.5 GB RAM
Grafická karta: 256 MB
HDD: 5 GB
DirectX: 9.0
Zvuk: DirectX 9.0 kompatibilní

Doporučené:
OS: Windows XP, Vista si Windows 7
Procesor: 2.8 GHz
Operační paměť: 3 GB RAM
Grafická karta: 512 MB
HDD: 11 GB
DirectX: 9.0
Zvuk: DirectX 9.0c kompatibilní

Komentáře