Star Trek: Infinite Space – nekonečný vesmír bez instalace

star trek

Star Trek: Infinite Space. Nekonečný prostor zábavy, která je zadarmo, tak se prezentuje hra na oficiálních stránkách.  Můžete se zapojit do free-to-play hry Star Trek a spolu s tisíci dalšími bojovat za federaci nebo Klingonskou říši. Nicméně když se dnes zaregristrujete, pak ještě nemáte možnost v současné době si hned zahrát, ale dostanete se do souboru potenciálních hráčů. Možná budete vybráni mezi prvními, kteří budou moci Star Trek: Infinite Space testovat. V mezidobí čekání si můžete brouzdat Facebookem a Fórem.

Jen se zaregistruj a hraj!

Star Trek: Infinite Space nevyžaduje žádné další náklady na software ani nejsou nutné poplatky za předplatné. Vyberete si loď z autentické nabídky star-trekovských kosmických lodí a pustíte se – jakmile to bude možné – do mise a objevování vesmíru. Když se zvýší vaše úroveň, máte možnost získat speciální vybavení do lodě nebo zlepšit dovednosti vaší posádky. Hra probíhá v 3D rozlišení s bohatou grafikou. Pro spuštění není třeba nic instalovat, jen vstoupit do webového rozhraní a začít. Star Trek: Infinite Space přináší nové příběhy a dobrodružství vzdálené budoucnosti, sepsané Lee Sheldonem. Hra byla vyvinuta ve Frankfurtu nad Mohanem a publikována Gameforge. Na vývoji se jako „dohlížitelé“ spolupodíleli startrekovští profíci Mike a Denise Okuda.

Hra se odehrává ve stanici Deep Space Nine (můžete ji znát také jako „Hluboký vesmír Devět) v časové ose od třetí série seriálu.
Galaxie je ve válce. Ale hráči se setkávají i s dalšími konflikty než pouze s centrálním bojem a ty pak mají pak různá řešení. Mluvím tu například o diplomacii. Pak záleží na vašich vyjednávacích a technických dovednostech, jak jste schopni zvládnout situaci a dospět ke konsensu.

Misi může hrát až pět hráčů a kapitáni mohou specializovat své lodě pro různé taktické úkoly. Klíčem ke každému MMO je interakce mezi hráči. Hráči se setkávají v saloncích, kde mají možnost chatovat a vytvářet aliance.

Ve hře je zařazeno velké množství map určených pro výzkum vesmíru, kde se setkáte s jinými formami života, budete objevovat artefakty, politické boje a konflikty. Budete se rozhodovat mezi různými kompromisy. Ne vždy bude jasné, co je dobré a co zlé.

Avšak bude skutečně celá hra zadarmo?

„Pro nás je důležité,“ říká zástupce Gameforge, „že Star Trek – Infinite Space nezvýhodňuje placené hráče od ostatních v dobrodružství. Nebudeme prodávat žádné speciální zbraně nebo lodní systémy, které by hráči nemohli najít v průběhu hry. Každý bude schopen mít přístup k celému obsahu hry, ať už se rozhodnou zaplatit nebo ne.

Věříme v úspěšnost free-to-play her, že musí dát hráčům skutečnou hodnotu za jejich peníze, ale rovněž je potřeba se vyhnout čemukoliv, co by mohlo ostatní hráče znevýhodnit. Hlavní myšlenkou našeho free-to-play systému je vyměnit čas za peníze. Například – hráči si mohou koupit XP podporu, aby mohli udržet krok s přáteli, kteří mohou trávit ve hře více času. Některé položky, prodávané v obchodě, jsou čistě estetické a jsou používány pro charakteristické přizpůsobení, např. speciální uniformy, změna tváře nebo pohlaví, aby dali postavám odlišný vzhled.“

V obchodě si budete moci koupit například takové věci, které hru zjednoduší. Např. Autoloot, což je zařízení, které zvětší zásobovací prostor pro hráče. K dalším estetickým položkám patří ty, které mohou přidat sadu speciálních emocí.

Závěr – Gameforge zabodoval

Pokud se dá vzít Gameforge za slovo, pak je to skutečně výzva a rozhodnutí pro každého hráče, jaké má priority. Trávit více času ve hře nebo si hru urychlit a nakoupit si drobné cetky, které by ho odlišili? To už je na každém z vás. Je to však velké plus pro Gameforge.

 

Komentáře