Star Wars The Old Republic – blížící se RPG gigant pro fanoušky Hvězdných válek

Star Wars: The Old Republic
Již od konce roku 2008 byli hráči informováni o novém projektu studia Bioware, kterým je právě Star Wars: The Old Republic.

Podle vývojářů má tato MMO RPG hra předčit ostatní hry jejího žánru. I když se už blíží datum vydání, fanoušci jsou stále více napjatí a to především díky tomu, že autoři leckdy něco nového ukázali, a to jen na akcích v oblasti počítačového hraní, a tak můžeme očekávat mnoho překvapení.

Až vyrostu, chci se stát…

I když se jedná o masivní multiplayer RPG hru, kde se ve světě Star Wars bude pohybovat nespočet hráčů, stále je tu místo pro zabudování příběhu, jehož dění se bude lišit pro každou z osmi tříd postav. Záleží tedy na hráči, zda chce být vojákem, pašerákem, Jedi rytířem či konzulem, lovcem lidí, agentem impéria, sithským válečníkem či inkvizitorem. Každá z těchto tříd má své specifické vlastnosti, i když všechny třídy získají částečnou univerzálnost každé z nich. Představte si, kdybyste chtěli s přáteli vydat do nějaké akce a zrovna by vám jedna třída chyběla. Nemusíte ji však hledat nebo na ní čekat, když každý z vás je vybaven její vlastností sice v malém rozměru.


Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Putování příběhem u konkrétní třídy vám zabere přes 200 hodin hraní, k tomu však nepočítám trávení času při návštěvě dungeonů či věnování se řemeslům, také někdy pomůžete svému kamarádovi a to vše vám zabere několik dalších desítek hodin navíc. Z hlediska času je tedy o hru velmi dobře postaráno, takže hru během týdne jenom tak nedohrajete. K tomu všemu si ještě připočtěte další třídy, pokud budete mít zájem vyzkoušet si všechny role.

Všichni určitě příběhy Star Wars znáte nebo alespoň obecně víte, o co se jedná a je známo, že v galaxii, kde se příběh odehrává, existuje nespočet ras. Mimo výběru třídy, má hráč možnost si zvolit i rasu. Takže na začátku při tvorbě vlastního charakteru bude záležet na vás, zda budete vypadat jako člověk či Chiss, Miraluka, Mirialan, Rattataki, Sithský čistokrevník, Twi’Lek nebo jako Zabrak. U každé z těchto ras opět získáte nějaké bonusy a určité vlastnosti, ale nelze u všech zvolit třídu jako u člověka.


Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá

Hru lze trochu i přirovnat k sérii Mass Effect, kde se linie příběhu tak trochu vytvářely i podle vašeho chování a rozhodování, a to nechybí ani zde. Po souboji, kdy porazíte svého hráčského protivníka, si můžete rozmyslet, zda ho zabijete či ho necháte žít. Vaše rozhodnutí má pak následky na to, co se dále může stát. Pokud necháte svého protivníka naživu a po nějaké době se přidá na vaši stranu, můžete získat různé odměny a questy navíc. Určitě se naskytnou i následky při úmrtí vašeho protivníka. Ovšem takováto rozhodnutí vás neminou i při plnění různých úkolů. Podle vašich činů se tak vyvíjí i povaha vaší postavy.


Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Pochlubte se vlastním žihadlem

Když se máte pohybovat po obrovské galaxii a cestovat tak mezi planetami, určitě budete potřebovat nějaký dopravní prostředek. Každý hráč dostane na začátku hry vlastní vesmírnou loď, která mu bude sloužit po celou dobu hraní. Hráč bude moci si své plavidlo různými způsoby vylepšovat a i vzhledově upravovat. Pak se může po ní procházet a kochat se svým výtvorem, který může ukázat i svým přátelům, jež na svou loď pozve.

Spustit motory a letíme

Na každé planetě se setkáte s různými rozsáhlými oblastmi, kde naleznete různé tvory, i když některým z nich se vaše návštěva líbit nebude, a tak se vám postaví. Také se i naskytnou možnosti k získávání vzácných předmětů především při plnění úkolů či raidování a zabíjení bossů. Se vším vám mohou pomáhat vaši přátele, stejně jako vy můžete pomáhat jim.


Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Patří jim opravdu veliká zásluha

Bioware pracuje na hře pod záštitou LucasArts, o čemž by se dalo říci, že je hra na správné cestě a její vývoj je zaměřen především na kvalitu. Zásluha patří také i společnosti Electronic Arts, ke které v současné době studio BioWare patří a vložila do vývoje hry obrovský kapitál, který se k dnešku vyčíslil na 300 milionů dolarů. Pro BioWare bylo i zvláště vybudováno nové studio v Austinu v Texasu. Autoři si prostě řekli, že Star Wars: The Old Republic překoná všechny giganty svého žánru, a tak do vývoje dávají všechno. K porovnání se mohu zmínit o World of Warcraft, do něhož bylo investováno jen 100 milionů dolarů, což je značný rozdíl a jistá naděje, že Star Wars si velkou oblibu u hráčů najde.  Autoři chtějí, aby hra byla stále hrána a oblíbena po desítky let.


Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic

Milý Jěžíšku, přeji si…

Hra spatří světlo světa těsně před Vánocemi letošního roku a to 22. prosince. Její cena se pohybuje okolo tisíce korun, i když to není všechno. Ke hraní této online hry je třeba dále platit měsíční poplatky kreditní kartou, avšak prvních třicet dní hraní je zdarma. Jistě někteří z vás už víte, co si máte přát pod stromeček.

Pokud máte více peněz při sobě nebo jste jen velcí fandové hvězdných válek, neměla by ve vaší sbírce chybět právě sběratelská edice této hry.

Sběratelská edice je extrémně limitovaná a obsahuje navíc: exkluzivní sošku Dartha Malguse, disky s hrou ve sběratelské plechové krabičce, deník mistra Gnost-Durala, galaktickou mapu Staré republiky, speciální bezpečnostní autentizátor klíče pro přihlášení do hry, soundtrack, sedm ingame bonusů (popsány na obrázku dále) a to vše v krásné sběratelské krabici. Všechny bonusy si můžete prohlédnout zde.

(zdroj: xzone.cz)

Zaplať a můžeš hrát

Bohužel, jak bylo již řečeno, hraní SW: ToR nebude zdarma (kromě prvních 30 ti dnů). Vývojáři nevrazili do hry takovou sumu peněz s tím, že se jim to pěkně nevrátí. Kromě detailně propracované sběratelské edice, která se v Česku pohybuje kolem 3.000 Kč, si budeme muset zaplatit i za každý měsíc hraní.

Částky k zaplacení budou různé, podle toho, na jak dlouho si hraní objednáte. K předplacení hraní budete mít na výběr ze tří možností. Čím více měsíců, tím levněji vás v celku vyjde hraní.

1 Měsíc hraní: $14.99 (cca 270 Kč)
3 Měsíce hraní: $13.99 (cca 252 Kč) za měsíc (celkem $41.97 – cca 756 Kč)
6 Měsíců hraní: $12.99 (cca 235 Kč) za měsíc (celkem $77.94 – cca 1410 Kč)

Komentáře