Střípky o hře ArmA 3

ArmA 3
Jak jste si již asi všimli, na konferenci E3 nechybělo ani vývojářské studio Bohemia Interactive, které zde představilo několik titulů. Jedním z nich bylo i pokračování taktické válečné simulace pod názvem ArmA s pořadovým číslem tři. A my si udělali čas a prošli si vše, ba dokonce i něco víc, co by hra měla obsáhnout.

Informace o nové verzi engine

Jelikož se společnost Bohemia Interactive Studio rozhodla rozšířit své portfolio her ze současného Virtual Battlespace simulatoru (určeného pro armády různých zemí světa) a rovněž titulu ArmA o nové tituly Carrier Command nebo Take on Helicopters, bylo tedy jasné, že zde musí přijít podstatné změny v grafice a fyzice pro zmíněné hry. Engine se dočkal novinek v podobě technologie DirectX 10 a zcela nových fyzikálních výpočtů prostřednictvím GPU vaší grafické karty, který můžete znát pod názvem Physx od společnosti Nvidia.

Výsledkem byla prezentace na letošní E3, kde jsme měli možnost zhlédnout první verzi hry ArmA 3, jež disponovala novými fyzikálními vlastnostmi od samotné postavy hráče, až po zcela nový jízdní model pro bojová vozidla a vzdušnou techniku. Tím to celé ovšem nekončilo, byly představeny i grafické prvky hry. Podstatnější novinkou je větší detailnost okolího prostředí. Reálně vykreslená voda nebo i ukázka objektu, v prezentaci to byla jaderná elektrárna, která disponovala opravdu vysokým detailem realističnosti, to jsou prvními krůčky k tomu, kam chtějí vývojáři z BIS svůj produkt posunout.

ArmA 3 ArmA 3

Příběh letem světem

V příběhu se vrací ArmA 3 částečně do minulosti a hodně pak sází na budoucnost. V případě minulosti se vrací k singleplayeru (kampaně), který nenabídne možnost projít si příběh s kamarády, což je velká škoda. Tahounem budoucnosti je pak příběh, jež nas zavede do středu fiktivního konfliktu západu (NATO) a východu (Rusko-Čína). Bude na vás čekat velké množství nových zbraní (některé jsou dnes ve vývoji jako prototypy), řada z nich bude smyšlená.

V příběhu se ocitnete v kůži vojáka Nato, který je vysazen za nepřátelskou linií přímořského ostrova nedaleko Evropy. Vašim úkolem bude zjistit, zda místní diktátor opravdu vede jaderný program. Jelikož je ostrov silně vyzbrojen proti plošnému výsadku, jste jediná spása západu eliminovat nukleární hrozbu.

Pokud se zamyslím nad současnou situací, která vládne kolem nás, tak mi zrovna nepřipadá reálné, aby v blízké budoucnosti chtěl „zlý bolševik“ se západem válčit.

ArmA 3 ArmA 3

MultiPlayer a Moderská komunita

Multiplayer ve hře ArmA 3 jistě bude, to již vývojáři přednesli. Slíbená je plná podpora moderské komunity, včetně dedikovaných serverů. Díky novým technologiím v samotném jádru enginu vyvstává otázka, zda-li bude podpora jako v minulosti pro 100 hráčů na serveru. Na odpověď si budeme muset bohužel ještě nějaký ten pátek počkat.

Závěrem

Na hru jako takovou se rozhodně těším. Ovšem příběh budu procházet s rozmyslem. Přeci jen tolik válek hodných hochů ze západu proti těm zlým z východu vychází každoročně opravdu hodně, až si myslím, že už příběh jako takový nemá moc co nabídnout. Ovšem ArmA nikdy nebyla tak o příběhu jako o samotném multiplayeru a moderské komunitě. Což bude jedním z hlavních důvodů proč přejít na novější díl.

Komentáře

Tags: ,