Supreme Ruler: Cold War – Studená válka na PC už za pár dnů

V pondělí 18. července vydavatel Paradox Interactive zpřístupnil trailer k Supreme Ruler: Cold War. Už to taky bude v srpnu  téměř rok, co vývojáři z Battle Goat Studios oznámili spolu s Paradox Interactive, že připravují v německém Kolíně nad Rýnem drobný náhled do politicky značně nestabilní minulosti.

Hra začíná rokem 1950 a máte možnost stát na straně rudého Sovětského svazu nebo Západní velmoci, Spojených států. Budete postupovat tak, jak se psaly dějiny – zažijete válku v Koreji, šílené zbrojení a výroba jaderných zbraní  ze strachu z vypočitatelnosti druhého nepřítele, berlínskou krizi,  povedete armádu, národní ekonomiku, mezinárodní a vnitropolitické vztahy, ale také špionáž. Budete provádět výzkum nových technologií pro váš národ, aby nezůstal dějinně na slepé koleji, a musíte modernizovat svou ekonomiku – nejspíš to bude v duchu sovětské pětiletky ironicky zábavné! Budete řešit svou vojenskou výrobu nebo vložíte tyto problémy na bedra svých ministrů.

Sandboxový mod ještě nabídne možnost vládnout i jinému národu v izolovaném prostoru v dějinách od druhé světové války.

A Cold War skončí přelomovým rokem 1990.

Hra navazuje na verze Supreme Ruler 2010, vydaná před šesti lety, a Supreme Ruler 2020, která vyšla v roce 2008, jež však nahlížely do budoucnosti. Tyto verze rovněž obsahovaly simulace vojenské, ekonomické a diplomatické.

Supreme Ruler: Cold War má dobře vypracovanou 3D grafiku. V multiplayeru si může zahrát až šestnáct hráčů po lokální síti nebo přes internet. V Evropě bude hra k dostání od 22. července.

 

 

Komentáře

Tags: