The Sims 3: Pets – Život je lepší s domácími zvířaty!

The Sims Pets

Fanouškové a vývojáři The Sims 3 měli oprávněný pocit, že jinak ve velmi dobře prodejné hře něco málo chybí. Je to něco málo z reálného života, co však skutečný život dramaticky obohatí.

Jsou to bezpochyby domácí mazlíčci: od drobotin, co se vejdou do dlaně, až po velká statná zvířata. A k tomu všemu The Sims může dát víc! Ideál svého domácího přítele si můžete vytvořit dle vlastních představ. Zvíře může být váš nerozlučný přítel nebo vy sami se můžete stát zvířátkem a přítelem svého Simíka. A někdy může být navržený „pets“ právě úmyslně velmi neideální, kreativní, impozantní a šílený, samozřejmě v mezích možnostech nabídky.

Ve středu 8. června 2011 mohli (a v záznamu ještě stále mohou zde na stránkách) sledovat online představení The Sims 3. Ben Bell, výkonný producent, odpovídal na různé otázky, které mu kladli fanoušci hry Simíků.

The Sims Pets The Sims Pets

Na některé všetečné otázky chce však znát leckterý fanda odpovědi ještě dřív, než přijde samotná hra do distribuce. A že má The Sims 3 jen na Facebooku příznivců již téměř k šesti milionům! Tak pro ty největší zvědavce dva důležité body:

1. ) Ano, vaši domácí mazlíčci se budou moci pářit a plodit potomky.

2. ) Ne, křížit zvířata mimo svůj druh nepůjde. Takže žádná rybí hlava s psím tělem a sloníma nohama, ani kočkopes či prasopták.

Novou sílu v domácích mazlíčcích v Sims 3 osobně přikládám také takticky k tomu, že přiláká ještě mladší hráče. Upřímně na zvířátka nejvíc trpí děti. A tak možná některým školákům The Sims zboří ideu, že mimina nosí čáp. Ovšem – na rovinu – které dítě tomu dneska ještě věří.

Domácí zvířátka ve hře končí roli nějakého „příslušenství“. Vy sami budete moci hrát roli domácího mazlíka hned poté, co si ho dle vlastních představ stvoříte. Budete ho ovládat úplně stejně jako lidského Simíka: takže nepůjde jen o nějaký doplněk, chůze a strava, ale i interakce nových vztahů s ostatními zvířaty ve společenství.

The Sims Pets The Sims Pets

Už jste uvažovali o tom, který „pet“ by vám nejvíc seděl? Roztomilé koťátko nebo nelítostný hlídač? V nabídce jsou koně, kočky, psi, mývalové, jeleni, losi, ryby, hadi, křečci a ptáci. Podle dalších informací nás mohou čekat i želvy, hadi, hlodavci a ještěrky. Věřím právě na velkou poptávku po koních, protože zájem o tato zvířata právě mezi mladší generací je opravdu masově šílený.

V nabídce bude více než sto druhů plemen psů a koček. K dispozici bude zverimex, ale pouze v limitované edici. Obchod umožňuje nejen setkávat se s ostatními Simíky z celého okolí, ale nabízí i možnost nákupu nových a exotických zvířat a některé věci, které se hodí pro chov daného zvířete.  Například pro koně nákup různých překážek, aby mohl trénovat skoky.

Mazlíčci se mohou naučit různým dovednostem, které jsou typické pro daná zvířata. Můžete trénovat například kočky v lovu či psy v hledání nějakých věcí a v aportování. Můžete trénovat zvířata na závody nebo jen tak pro zábavu. Se zvířaty se lze procházet po parku, s kočkou můžete zajít i do knihovny. Na koně lze nasednout a pořádně se projet v nové jízdárně.

Třetího června EA oficiální zprávou potvrdilo uvolnění herního traileru na youtube. Zde ho můžete vidět.

The Sims Pets

Trailer

Váš nově vytvořený mazlíček startuje svůj život v The Sims jako dospělý jedinec. Úmysl vývojářů je takový, abyste nemuseli čekat dlouhý čas od mláděte zvířete než v dospělosti nabyde všechny zkušenosti a schopnosti. Nicméně po páření se rodí skutečně mláďata a genetika dospělých bude předána na potomstvo. Můžete experimentovat a snažit se vytvořit různé druhy plemen.

Na začátku si vyberete plemeno, jeho barvu očí, barvu srsti, popřípadě její stínování apod. Mazlíčkovi přiřadíte jednotlivé vlastnosti a rysy. Všechny tyto vlastnosti mají jedinečnou animaci, která se projeví určitým chováním. Například agresivní kůň vás může kopnout až do prsou, bude-li jiný Sims příliš na blízku. Rozpustilé kotě si hned začne hrát, když uvidí lákavý předmět pro svou zábavu.

V budoucnu by měl ještě Electronic Arts přijít s rozšířenými možnostmi nakupování a upravování pro mazlíčky.

The Sims 3 Pets budou pro Evropskou Unii zpřístupněny 28. října 2011.

Nezbývá než vydržet těch pár měsíců do podzimu.

 

The Sims 3 jsou na trhu už od roku 2009, dostupný na PC, PS3, Xbox 360, Nintendo DS, Wii a mobilní telefony. Tento simulátor reálného života zaznamenal v prvním týdnu prodej téměř 1,5 milionů kopií. Poslední datadisk vyšel 3. června 2011 – The Sims 3 Hrátky osudu.

Komentáře

Tags: