The Sims na Facebooku: čas pro nové vztahy a nevěry

 

The Sims social

zdroj:gamernation.co.uk

The Sims social přichází na Facebook a už má přes půl milionů fanoušků. A to divize EA Play společnosti Electronic Arts oznámila svůj vstup do sociální sítě tiskovou zprávou teprve 6. června. Fanoušci se přihlašují a čekají…..a „jsou znuděni čekáním,“ jak uvádí jeden připojený „Chris“. Nebo spíš nedočkaví skutečného startu.

„Rozvíjejte hluboké vztahy, abyste odemkli nové funkce a postupy: spřátelte se a bojujte, dávejte si schůzky a podvádějte. Hrajte si s životem zcela novým způsobem – se svými skutečnými přáteli a zdarma!“ Tak lákají simíci pro odkliknutí aplikace na Facebooku.

Sims nabízí možnost si zcela volně změnit svou image a rozpoutat vášnivé schůzky s kýmkoliv z celého světa. Dveře pro virtuální nevěru nebyly nikdy předtím více otevřené.

Každý si tedy – jak už je i Simsů typické – vytvoří svého unikátního Simíka a vybuduje si svůj ideální apartmán nebo rodinný dům. A pak už může navazovat virtuální vztahy. Způsobovat rozbroje, pomlouvat, žít si svůj stínový život Mr. Edwarda Hyde, i když ne zas tak drasticky. Vraždy se konat nebudou, avšak tím Hydem je hodně naznačeno – málokdo by chtěl prožívat se svým avatarem kopii svého předchozího stejného dne – jen tak pro opáčko. Sims na Facebooku nabízí další nový (často zidealizovaný) život, který je volnější, svobodnější a bez svědomí.

A pakliže nebudete sedět u počítače, simíky lze ovládat i přes mobil.

Globální premiéra hry je plánována na léto letošního roku v pěti jazykových mutacích. To teprve bude nával. A s přibývajícím časem možná trumfne The Sims Social svým počtem obyvatel možná mnohá světová velkoměsta. Facebooku také nikdo zpočátku nedával tak silné naděje a nakonec polapil celý svět. Jen ještě pár politických ostrovů světa čeká na hromadné připojení.

Pro The Sims tak přichází nová generace života. Můžeme tu vidět zásadní předěl – The Sims před Facebookem, jehož se za posledních deset let prodalo více než 140 milionů kopií jednotlivých her, a The Sims po vstupu na Facebook. Kolik tipujete aktivních uživatelů do jednoho roka?

„…naši příznivci jsou všichni nesmírně nadšení a chtějí prožívat vlastní sny, dobrodružství, fantazie a uplatňovat kreativní nápady. S tím, jak se The Sims nyní stěhují i na Facebook, mohou nechat projevit své osobnosti více, než kdy dříve. Hra je živá, plná humoru, romantických eskapád, zlomyslných vtípků a možností tvořit podle libosti tak, jak to jde jen v The Sims,“ řekl Jeff Karp, výkonný viceprezident EA Play podle tiskové zprávy na EA.com.

Vítejte ve světě, kde je vše dovoleno. Jen pozor na své drahé polovičky, ať vám nepřijdou na „některé“ časté návštěvníky či návštěvnice apartmánů. Některé sociální interakce by nemusely být považovány jen jako virtuální neškodné legrácky. :-)

 

The Sims social

Video: trailer

Komentáře