Tomb Raider slaví 15. výročí výstavou digitálního umění

Tomb Raider 15 let

Je tomu skutečně tak. Je to již 15. let, co studio Eidos představilo první díl série, v jejímž čele stojí proslavená sexy hrdinka Lara Croft. V Crystal Dynamics se rozhodli oslavit toto jubileum vskutku netradičně, a sice výstavou digitálního umění osmi různých umělců.

Díla byla vytvořena jako předzvést nového vzhledu Lary Croft v  připravovaném Tomb Raiderovi, přičemž „zahrnují individuální styl každého z vybraných umělců.“

„Je to ideální příležitost, jak oslavit Tomb Raider historii pohledem na slibnou budoucnost Lary,“ řekl Karl Stewart, globální ředitel značky Crystal Dynamics. „Nemůžeme se dočkat, až každý umělec osobitě vyjádří interpretaci toho, co znamená být Larou Croft.“

Výstava začala včera (4. října) dílem, které vytvořil Andy Park, jenž se umělecky podílel na původní komiksové knize série Tomb Raider, a bude završena kouskem Tobyho Garda, tvůrce celé série. Všechna díla umělců si budete moci průběžne přohlížet zde.

Tomb Raider 15 let

U příležitosti jubilea se bude konat také autogramiáda umělců, a to 14. října na letošním Comiconu v New Yorku. Omezený výběr tričet a plakátů bude k dispozici ke koupi na The Nerd machine. Část výtěžku půjde ve prospěch charitativní nadace Child’s Play.

Co však nás hráče patrně zajímá nejvíce, je datum vydání nového dílu série, které je prozatím stanoveno na podzim roku 2012.

Zdroj: VG24/7.com

Komentáře