True Crime: Hong Kong bude!

Square Enix získala práva na True Crime: Hong Kong. Tento projekt Activision zrušil už začátkem tohoto roku

„Když jsem hru poprvé uviděli a dostali do rukou, (hned jsme se) do ní zamilovali,“ řekl generální manažer Lee Singleton ze Square Enix London Studios.

Zatím je hra stále ve vývoji ve Vancouveru, ale celý projekt řídí londýnské Square Enix Studios.

Square Enix předtím pracovali spolu s Rocksteady Studios na Batman: Arkham Asylum a s Avalanche Studios na Just Cause 2.

True Crime: Hong Kong byla původně vyvíjena pro PC, Xbox 360 a PS 3. Ale ještě před nedávnem to vypadalo, že žádné pokračování True Crime nebude. Za současné situace je však možné, že hra v optimistickém měřítku může vyjít ještě letos v listopadu. Ovšem to je zatím pouhá spekulace, protože oficiální přesný termín ještě není znám. Ani Singleton nechce spekulovat o konkrétním termínu vydání. „To je ještě příliš brzy,“ říká Singleton.

Vzhledem k tomu, že Square Enix nezískal licenční práva k názvu Ture Crime IP, musí se vybrat nový titul pro již rozpracovaný projekt. Konkrétní název ale také není ještě známý.

Manažer od Activision Publishing, Eric Hirshberg, řekl: „Náš tým velmi tvrdě pracoval, abychom našli řešení, kde by každý byl vítězem. Square Enix dostává benefit obrovských investic, které jsme do hry už dávno dali. UFG získává to, že společně (se Square Enix) dokončí svou vizi. A hráči si zahrají skvělou hru. Víc nadšeni už jsme být nemohli.“

Co se týká změny názvu, sám šéf Square Enix se toho nebojí. „Upřímně mohu říci, myslím, že to bude velmi snadné.“ Ke hře samotné, kterou vyzvedává téměř z propadlišť interaktivních dějin, se staví také optimisticky. Podle něho to bude pořádná zábava. Vzniká tak nový příběh s hluboce vypracovanými postavami a herními prvky, které prý nikde v žádné jiné hře neuvidíme, ani nebudeme moci srovnávat. Hra prostě nebude jen průměrnou „střílečkou“, ale velmi kvalitním vymakaným příběhem.

Singleton vidí úspěch hry také ve výborném novém týmu. „Když jsme se setkali s týmem v United Front Games,“ říká Singelton, „hned jsme si padli do oka – okamžitě jsem rozpoznal obrovský potenciál do hry a tým UFG je neuvěřitelně talentovaným týmem, který pracoval samostatně na některých z největších her v naše průmyslu, a tento talent (z nich) prozařuje od okamžiku, co vstoupili do dveří.“

True Crime: Hong kong je inspirovaný klasickými hollywoodskými a asijskými filmovými akčními detektivkami.

Hra sleduje příběh detektiva Wei Shena, který se infiltruje do honkongského zločineckého syndikátu Triada. Jako nově přijatý kriminálník v této organizaci, musí Wei udělat vše pro to, aby nebyl identifikovaný a přežil. Jeho morální rozhodnutí je na vážkách. Na jednu stranu je to policista, který plní svůj úkol, na druhou stranu je členem zločinecké bandy a jeho život je v ohrožení. Na řadu přichází rychlé bojové umění, přestřelky, akční zběsilá jízda, akrobatické sekvence, honičky. Hráč prchá hong-kongskými třídami až na rušný rybí trh v Aberdeenu. Prochází unikátním prostorem a skutečně nebezpečným městem. Dále se ve hře představí hodně zajímavých postav.

 

Zdroj: gamasutra

Komentáře