Únik – Deus Ex: Human Revolution – 12ti minutové video a preview verze hry

Podívejte se na to. Zde máte plných dvanáct minut (klidně si je přepočítejte) jednoho z největších překvapení E3 – Deus Ex: Human Revolution.  To bylo původně představeno na E3. Jean-Francois Dugas, režisér společnosti Eidos, na videu ukazuje sekci ze hry, která se odehrává v lokaci zvané „Tai Young Medical“. Zde je Jensen na kritické misi, na které musí získat informace z datového centra.

Únik gameplay videa se zdá být vcelku malou kapkou v moři Deus Ex úniků. Před několika týdny se dostala na veřejnost nedokončená verze hry, určená pouze pro média. Square Enix v tomto případě již učinila kroky a zažalovala patnáct blíže nespecifikovaných osob. Hra, která nemá být vydána dříve než v srpnu letošního roku, se tak dostala do rukou hráčům o několik měsíců dříve. Fakt, že se jedná o „beta“ verzi hry, na tom nic nemění.

Žalobu si v PDF můžete prohlédnout zde. Ta byla podána 22. června ve Washingtonu. V tomto městě proto, že verze pro média unikla skrz Steam se sídlem ve Washingtonu.

Člověk, který hru dostal do oběhu, byl někdo z italského herního magazínu Giochi per il Mio Computer. Steam účet viníka byl použit jednou nebo více jinými IP adresami, než které patří magazínu, dne 29. května. Hra byla zkopírována (znovu opakujeme – jednou nebo více osobami) a uveřejněna na BitTorrentu. Odsud se hra dostala do celého světa.

Square Enix říká, že ztratil více než $5.000 kvůli ztrátám na prodejích a kvůli výdajům na zjišťování pozadí úniku. Ten, kdo se bude dále pokoušet distribuovat hru, čeká stejná žaloba, jako patnáct již zažalovaných neznámých.

Hra Deus Ex: Revolution má být vydána dne 23. srpna.

Komentáře