Virtua Tennis 4 – Kdo je lepší? Šarapovová nebo Becker?

Tak Petra Kvitová nám všem udělala radost svým zápisem do dějin českého tenisu. Čekali jsme spoustu let na to, kdy konečně další Češka vyhraje finále Wimbledonu. Naposledy to byla Jana Novotná v roce 1998. A Martina Navrátilová, to už je ještě hlubší historie.

Kdyby však Mie Kumagai viděl excelentní výstup naší Petry, tak by nejspíš musel navrhnout nový Virtua Tennis. Poslední čtvrtá série byla uvolněna pro počítače v EU 24. června 2011 a mezi celebritami, které se na kurtu objeví, jsou například Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovic, Andy Murray, Venus Williamsová, Ana Ivanovic, Světlana Kuzněcovová, Maria Šarapovová, Boris Becker, Stefan Edberg a další.

Bohužel žádná Navrátilová, Novotná nebo Kvitová.

Můžete si však zahrát v roli jiného světoznámého profesionála ve hře, která není nijak komplikovaná a snadno se ovládá. Každý hráč má svůj styl hry. Někdo je dobrý v podání, někdo v obraně. Jiný umí vypálit pořádný úder, na který nemusí protihráč včas reagovat. I když si zvolíte hráče, za nějž budete hrát vy sami, má své stěžejní vlastnosti, typické pro každého individuálního sportovce, jak je známe z reálných kurtů. Mezi různými tenisovými zápasy lze hrát i různé minihry jako třeba zachraňování malých kuřat, odpalování bomb a jiné, ve kterých si užijete úplně jistý styl zábavy. Aspoň si tenisová hvězda užije trochu legrace.

Virtual TennisVirtual Tennis

Na začátku hry si vytvoříte vlastní postavu – její vzhled, barvu vlasů, typ postavy, styl hraní apod.  Jakmile budete postupovat ve hře, naučíte se i nové triky a získáte úžasný super úder. Nebudete v tom však sám. Každý profesionální hráč totiž potřebuje trenéra, aby byl úspěšný. Navíc lze vybrat ze tří stupňů obtížnosti. Ale ta stejně bude s každým kolem narůstat.

Kameru lze přepínat tak, že sledujete hráče, nebo jen tenisovou raketu, takže hrajete z perspektivy vlastní osoby. Díky World Tour budete cestovat po různých kurtech světa.

Co se mi fakt líbí, je, že tenista se po odehraném zápase vyčerpá. Je utahaný jako skutečný hráč na skutečném kurtu. A to pak si chce oddáchnout v nějakém pěkném hotýlku. A můžete zde také vydělávat nebo se jako pořádná star věnovat svým fanouškům a poskytnout rozhovor do televize, což taky není zadarmo.

Virtua Tennis 4 Virtua Tennis 4

Nejen k lepšímu se může váš hráč vyvíjet, ale někdy může také šlápnout vedle a být tak vystaven nepříjemné situaci, díky níž přichází o hvězdy, které předtím získal za každý ukončený level.

Hrát můžete na exhibici nebo se pořádně procvičit na tréninku, můžete vyzvat počítač nebo další skutečné hráče ke hře. V multiplayeru je možné hrát i ve čtyřhře.

Pro Play Station, Xbox 360 a Wii byla Virtua Tennis vydána už na jaře 2011 v rozmezí od dubna do května.

My, co máme doma jen notebook, to už také můžeme pár dní nandat Šarapovové nebo Federerovi.

Tak žádné jen zúčastnit se, za tu snahu aspoň vyhrát!

 

Komentáře