Ace Combat: Assault Horizon – zpět ke kořenům

Ace Combat: Assault Horizon
Série leteckých simulátorů Ace Combat je mezi hráči už nějakou tu dobu, za kterou se stihla představit hned v několika dílech. První spatřil světlo světa už v dobách prvního PlayStationu a ten nejnovější na nás vlítne už příští měsíc. Proto se mu teď budeme chvíli věnovat. Vypadá to totiž na pořádnou leteckou pecku, kterých je sakra málo.

Tvůrci se totiž nadcházejícím dílem s podtitulem Assault Horizon vracejí ke kořenům série. A navíc přidávají várku vylepšení a novinek. Tou první a poměrně zásadní změnou je bojový systém, který je nyní zaměřen na souboje zblízka. A dále mód Dogfight, kdy v případě, že dýcháte nepříteli na ocas, se kamera zaměří pouze na letoun pronásledovaného a sleduje jej po celou dobu, co se nacházíte v jeho blízkosti a dává tak možnost k snadnému sestřelení protivníka.

Během hry navštívíme hned 18 rozlehlých lokací, které jsou vymodelovány podle skutečných míst, jako je Miami, Dubaj a další města, která však zatím nejsou známa. Kromě singleplayeru bude v Assault Horizon také multiplayer nabízející módy Deathmatch a Domination. Deathmatch lze hrát až v 16 hráčích a za sestřelené letouny jste následně odměňováni body. Domination mód je pak zaměřen na spolupráci několika spoluhráčů, s jejichž pomocí se musíte ujmout kontroly nad jednotlivými body na mapě a následně na nich setrvat co nejdelší dobu.

Ace Combat: Assault Horizon Ace Combat: Assault Horizon

 
Co se náplně a různorodosti misí týče, tak přestože převážnou část budeme trávit likvidací vzdušných cílů, dojde i na eliminaci objektů mimo oblohu. Dostaneme se tak například k likvidaci vojenské základny a pravděpodobně i pohyblivých pozemních a námořních cílů v podobě vozidel či lodí.

Vzdušné bitvy si budeme moci užívat za kniplem stíhaček F-22A Raptor, F-15C Eagle a dalších. Nezůstaneme však jen u stíhacích letounů. Zasedneme totiž i do helikoptér Apache či Blackhawk nebo do bombardéru. A díky tomu, že je hra zaměřena na boj zblízka, se můžeme těšit i na detailní model poškození.

Ace Combat: Assault Horizon Ace Combat: Assault Horizon

 
Menších změn se pak dočká ovládání, které je pro potřeby hry a snaze zpřístupnit hru co nejvíce hráčům zjednodušeno. Ovládání tedy bude více arkádové, ale určitá úroveň simulace ovládání letounu by měla být zachována. Pro rozené piloty však hra nabídne možnost aktivovat těžší ovládání, které se bude více blížit simulaci. Takže ani skalní fanda leteckých simulátorů a ani naprostý nováček by neměl kdovíjak trpět. Každý si bude moci aktivovat ten typ ovládání, které mu bude více vyhovovat.

Z trailerů a screenshotů, to pak vypadá na velmi zajímavou hru, kterou bude radost nejen hrát, ale i sledovat. Samotné trailery jsou pak velmi povedené a najdete v nich i věci, o kterých se zde nezmiňuji, takže doporučuji zhlédnout.

Ace Combat: Assault Horizon vychází již 14. Října pro PS3 a Xbox 360.

Komentáře