Crysis 1 se objeví i na konzolích

CrysisHráči se nedávno dočkali druhého dílu Crysis, jehož si mohli užít stejně tak i majitelé konzolí. Ale co první Crysis? Co se stalo, že tu není pro konzole první díl tak úspěšného titulu Crysis? V roce 2007 se zrodila hra, která se stala v té době benchmarkem grafických karet, a tak si ji mohli zahrát jen ti, kteří měli pořádně nadupaný počítač. Bohužel z konzole nebylo možné vymáčknout tolik výkonu, aby první díl Crysisu rozjela.

Už se na tom konečně pracuje

O tomto problému se na internetu hodně diskutovalo. A když se už konečně objevil i druhý díl pro konzole, tak by mohlo být dobré, kdyby vývojáři od Cryteku trochu zapracovali na prvním díle. Na serveru GameTrailers se ozval Cevat Yerli, šef Cryteku. „Lidé se nás dlouho ptali, zda dokážeme udělat Crysis 1 na konzole. Už na tom po nějakou dobu tajně pracujeme. Půjde o digitálně distribuovaný titul. Vypadá prostě skvěle.


Crysis PC vs. konzole Crysis PC vs. konzole

Pouze digitální distribuce

V obchodech se tedy konzolového Crysis nedočkáte, ale lze ho získat díky službě Xbox Live za 1600 Microsoft bodů nebo na PlayStation Network za dvacet dolarů (cca 370 Kč). Přesné datum vydání není prozatím stanoveno, ale hry bychom se už mohli dočkat v průběhu příštího měsíce.
Crysis PC vs. konzole

Hezčí, ale chudší

Nemyslete si však, že se jedná jen o obyčejnou konverzi z PC na konzole. Ve hře budou nová vylepšení s lepšími grafickými efekty, novým nasvícením a k lepší stránce se i změní ovládání nanoobleku. Jediným takovým malým mínusem bude vegetace, která není tak hustá jako v počítačové verzi a ani viditelnost nebude tak veliká. Ale i tak bude hra díky kvalitně propracovaným efektům vypadat opravdu skvěle a to díky tomu, že hra poběží na enginu CryEngine 3 (použit v Crysis 2).


Crysis PC vs. konzole Crysis PC vs. konzole

I tak se znovu prožeňte džunglí

Sami si můžete porovnat obě verze hry zde na screenshotech a také i na videu. Autoři tak doufají, že si hru mnoho lidí objedná, i když věří, že většina z nich ji už hrála na PC verzi. No snad se najde někdo, kdo ještě Crysis 1 nehrál, i když věřím, že tu jsou i zájemci, kteří si uhru určitě koupí, přestože ji několikrát odehráli stejně jako já.

Komentáře