GoldenEye 007: Reloaded – akční legenda v novém kabátě

Vzpomínáte na rok 1997, kdy se na Nintendo 64 objevila hra GoldenEye 007? Dnes je tato hra považována za jednu z největších konzolových legend svých dob. Proto se Activision rozhodli tuto legendu oživit a převléknout ji do novějšího kabátu, což učinili minulý rok jejím vydání pro Nintendo Wii. Ovšem fanoušci originální verze nebyli tolik spokojeni s obrovskými změnami. I tak ale můžeme vývojáře z Eurocomu pochválit za jejich kvalitně provedenou práci, jejíž zpracování se podobá Call of Duty sérii. Začátkem listopadu se konečně této povedené akce dočkají i majitelé konzolí PlayStation 3 a Xbox 360.

Oživená legenda v ještě lepším provedení

Právě ihned po vydání Wii verze byli autoři bombardováni žádostmi od fanoušků, kteří si přáli nový GoldenEye hrát i na konzoli PlayStation 3 a Xbox 360. Vzhledem k dobrému úspěchu Wii verze se vývojáři rozhodli fanouškům vyhovět, a tak se pustili do nové verze Reloaded. Někteří by očekávali, že hra bude pouze překonvertována. Autoři si ale řekli, že hru celou překopají a udělají novou HD verzi pro Playstation 3 a Xbox 360 s využitím co nejvíce možností. Zejména byl vytvořen nový engine, díky němuž bude hra po grafické stránce vypadat mnohem lépe, stejně tak je i vylepšena kvalita zvuku.

Konzole Wii je už na dnešní dobu značně slabá, a tak by bylo škoda nenasadit pro Relaoded verzi trochu více šťávy. Zejména umělá inteligence nebyla v původní verzi to pravé ořechová, jelikož se vaši protivníci nechovali tak, jak by měli. V nové verzi se hráči dočkají mnohem propracovanější umělé inteligence. Zabití protivníků bude mnohem obtížnější, jelikož budou během boje týmově spolupracovat a vzájemně se krýt.

GoldenEye 007: Reloaded GoldenEye 007: Reloaded

O zábavu je postaráno v několika herních režimech

Co mnohé hráče nepotěšilo, je krátká hranost příběhu, jenž lze dohrát za pouhých pět hodin. Naštěstí příběhová kampaň není jedinou částí singleplayeru. Do hry je ještě přidán speciální režim MI6, který vás určitě zabaví na několik dalších hodin. Zde na vás čekají jednotlivé mise, v nichž musíte plnit několik rozmanitých úkolů. Například v módu Elimination musíte zneškodnit co nejvíce nepřátel za určitou dobu. Stejně tomu tak je i v režimu Stealth, kde už podle názvu víte, že musí vše proběhnout zcela potichu bez jediného výstřelu a spuštění alarmu. V Assaultu zabíráte kontrolní stanoviště, která pak musíte bránit. Posledním módem je Wave Defense, v němž je vaším úkolem bránit se vlnám přibíhajících nepřátel. Pokud se začnete nudit i u těchto jednotlivých misí, stále to není všechno. Ve hře na vás totiž číhá i multiplayer.

GoldenEye 007: Reloaded GoldenEye 007: Reloaded

Zahrajte si na agenty se svými kamarády

Hra více hráčů nebyla oproti původní verzi pro Wii tolik přepracovávána, pouze bylo přidáno několik novinek. Zejména byl rozšířen počet hráčů a to na krásných 16, stejně tak se i dočkáme nových map, zbraní a dokonce i postav. Především ani nechybí nové multiplayerové módy. Své statistiky si můžete prohlížet na online žebříčku nejlepších hráčů, kde lze i porovnávat statistiky z hraní MI6. Nakonec je třeba se zmínit i o tom, že hru více hráčů lze hrát na jedné konzoli ve čtyřech lidech na rozdělené obrazovce.

GoldenEye 007: Reloaded GoldenEye 007: Reloaded

Několik bonusů pro PlayStation 3

Vývojáři z Eurocomu zvolili jako hlavní platformu PlayStation 3, která bude mít několik možností navíc. Nejvíce hráče potěší, že si na PlayStation 3 verzi budou moci vychutnat herní zážitek ve full HD rozlišení – 1080p při 60 FPS.  Další takovou perličkou navíc je podpora ovladačů Move a podpora pro periférii SharpShooter. Ovšem berte na vědomí, že hra je zejména navržena pro klasický ovladač. Pokud vám však pohybové ovládání vyhovuje, určitě s ním budete spokojeni.

Pokud jste se dobře bavili při hraní nějakého z dílů Call of Duty, určitě vás zaujme příběh této akční střílečky v roli agenta 007. Takže neváhejte a hru vyzkoušejte. Časem se tu pokusíme napsat i nějakou recenzi, která by vás měla se hrou mnohem více sblížit.

Komentáře