Preview: Everybody Dance – tvarujte si postavu a bavte se!

Everybody dance

Podle všeho nejspíš každý miluje tancování. Když japonská Sony zaznamenala úspěch konkurenční Just Dance na Wii a Dance Central na Kinectu, rozhodla se vytvořit vlastní taneční hru – Everybody Dance pro PS3. Na veřejnost už pronikly první informace a fotografie ze hry, která vyjde na podzim 2011. Prezentace proběhla předtím ještě na E3 2011.

Podle všeho Everybody Dance bude vstupenkou do „nejžhavější“ taneční party, obsahující na čtyřicet nejprodávanějších hitů, např. OMG od Usher, Party Rock Anthem od LMFAO a také Barbaru Streisand na pozadí originálních klipů.

Hra nabízí plnou zábavu se zapojeným příslušenstvím -  PlayStation®Move motion controller a PlayStation®Eye camera pro sledování a hodnocení jednotlivých pohybů. Taneční dovednosti lze vyzkoušet ve třech úrovních obtížnosti. Nejedná se však jen o takové marné hopsání. Jednotlivé taneční kreace byly vypracovány světoznámými choreografy.

Do tancování se může zapojit až dvacet hráčů, kteří si vytvoří profily a systém bude sledovat jejich skóre. Na kameru lze nahrávat a poté si spustit své výkony, buď jen tak pro zábavu, zasmání nebo dokonce porovnání s ostatními tanečníky z celého světa. Výsledný tanec bude možné nahrát na www.everybodydancegame.com a pak poslat link na Facebook nebo Twitter pro sdílení s ostatními fanoušky a přáteli.

V nabídce menu je také tutorial pro naučení pohybů a zvládnutí těžší choreografie. Vytvářet si můžete také vlastní taneční postupy využitím Dance Creator a pak si je společně s ostatními hráči vyzkoušet.

Báječné na Everybody Dance je to, že hrajete počítačovou hru a přitom se hýbete. Spalujete kalorie, bavíte se, nemusíte v tom být sám a užít si to s partou nadšenců nebo jen popíchnout dalšího člena domácnosti, aby zvedl zadek ze sedačky a nečučel nazdařbůh jen do monitoru. Možná to bude lepší trénink než s půl litrem, který jak známo, moc hezká těla nedělá. Národ tloustne a se Sony Everybody Dance má šanci s tím něco udělat. Lepší než pořád mrmlat a utrácet peníze za nesmyslné reklamy s prostředky na hubnutí.

Prostě si užijeme legraci. Je to jistá forma zábavy, která nás nenutí opustit vlastní obývák, a přitom můžeme něco dělat. Myslím si, že holky a děti Everybody Dance stoprocentně osloví a svým hopsáním potrápí sousedy v paneláku. A já bych do toho šla taky!

 

Foto: playstationlifestyle.net, IGN

Komentáře