Preview: Okabu – trocha ekologické legrace

Okabu vypadá jako hezky barevná omalovánka, kterou namalovalo a vymyslelo nějaké dítě. Vypadá jednoduše a neagresivně. A jaký je Okabu ve skutečnosti?

Okabu patří k těm šťastným projektům, které získaly grant od Sony Pub Fund v rámci podpory pro vývojáře, kteří pod hlavičkou nadace tvoří výlučně pro PSN.

Ve hře si můžete vybrat, zdali budete hrát za Kumulo nebo za Nimbe. To jsou takové roztomilé velryby z mráčků, co se umí vznášet, jsou to taková mírumilovná stvoření, patřící k rase, žijící někdesi nad oblohou Země známé jako Okabu. Jenže jejich pohodový přátelský život narušilo nějaké cizí znečištění. Kumulo a Nimbe neváhají, aby zjistili, proč na ně z nebe padá jedovatý popílek. Zdrojem je kmen Doza. Takže je na čase uklidit Okabu, aby se zase blýskala dokonalostí, a postavit se proti zákeřným Dozům.

Nejen váš kmen trpí ekologickou havárií, proto mnoho dalších vesničanů ocení, když jim pomůžete a zbavíte i je zlých Dozů..

okabu okabu

V první úrovni se setkáte s excentrikem známým jako kapitán Ďasem. Kapitán uvízl na ostrově po šílené rybářské nehodě. Toho je potřeba zachránit. Požádá, zdali může naskočit na váš hřbet, tedy na Kumula či Nimbe, a jak si tak pohodlně sedí na zádech velryby, můžete pomocí jeho harpuny zvládat další úkoly – třeba otevřít truhlu.

Kumulo a Nimbe se umí tedy vznášet nad zemí, absorbovat různé tekutiny, jako je voda, která slouží k uhašení ohně, nebo olej, kterým naopak oheň spouštíte. Vděční vesničané za uhašený požár jsou sto darovat i různé dárky, třeba kozu. Ale nebudete hodokvasit nad kozím mlékem – i tu můžete použít třeba k boření zdí a ničení nepřátel. I střelbou vody z rybí tlamy lze také likvidovat nepřátele. Později se setkáte s hrdinou Piccolo, kterého povezete také na svém hřbetě. Díky své hudbě umí očarovat vesničany a zvířata.

okabu

Budete také zachraňovat vesnici, která padla pod jho zlého kmene Doza. Budete řešit různé hádanky i s pomocí Mořského ďasa. Budete cílit harpunu, aby explodovaly výbušniny a uvolnila se cesta, nebo je budete zapalovat pomocí vypitého oleje.

V minigame najdete kozího strážce. A s kozami si užijete dalších různých způsobů boje, jak znepříjemnit Dozanům jejich zlé úmysly.

Okabu má přijít na trh v průběhu tohoto léta na PSN. A působí na mne dojmem takové „hračičky“, která se klidně může stát klasikou, díky svému vtipnému ekologickému nápadu.

Je to opravdu legrace, když vzduchem létají velryby, na nichž sedí vousatý dědek s harpunou, což je jenom lano s gumovým zvonem na svém konci, a kolem vás po souši pobíhá rohatá koza.

Okabu Trailer

 

Komentáře