The Last of Us – vyhněte se nákaze

The Last of Us - vyhněte se nákaze

Opět můžeme za nějakou dobu přivítat novou post-apokalyptickou hru, na níž právě teď pracují autoři slavné série Uncharted. Tentokrát nám slibují, že půjde o zcela nový žánr, který nelze srovnávat s post-apokalyptickými hrami jako Dead Island či Fallout.

Vítejte v novém světě

Vývojáři ze studia Naughty Dog toho prozatím tolik neprozradili, avšak byli jsme již tak trochu seznámeni s příběhem a s okolím, v jakém se budou naši dva hrdinové pohybovat. Navíc nám slibují, že third-person akční adventura The Last of Us mezi nás přijde v originálním zpracování post-apokalyptického žánru.

Doufejte, že nejste také nakaženi

Lidstvo je napadeno smrtící pandemií. Nikdo to sice nečekal, ale jednou to přijít muselo. Na lidi zaútočila parazitická houba Cordyceps unilateralis, jež v dnešním světě napadá mravence a vyvolává v nich sebevražedné chování. Tentokrát si ale vybrala člověka, přičemž ve světě vyvolá obrovskou zkázu. Miliardy lidí zahynuly a svět se postupně proměňuje v trosky. Tento parazit se tedy krásně postaral o téměř kompletní vyhubení lidstva. Na Zemi tak zbývá jen několik statečných, kteří se musí neustále vyhýbat napadeným krvelačným lidem. Ti nejsou ale jediní, kdo vám stojí v cestě. Z druhé strany se totiž na vás ještě vrhnou bandité.

The Last of Us - vyhněte se nákaze The Last of Us - vyhněte se nákaze

Ve dvou se to lépe táhne

Mezi hlavními hrdiny toho příběhu máme dvě postavy, z nichž jednu budete ovládat a druhá vás bude neustále provázet a varovat před nebezpečím. Tím prvním hrdinou je drsňák Joel, chlápek plný odhodlání a také brutální zabiják, jenž se s ničím vůbec nemazlí. V jeho situaci mu vlastně ani nic jiného nezbývá. Druhou roli hlavního hrdiny obsazuje mladá čtrnáctiletá dívka Ellie, která se narodila šest let po pandemii, a tak vůbec původní svět nemohla poznat. Je inteligentní a velmi posedlá artefakty z předchozího světa. Zajímá se o všechno od hudby až po knihy. Aby mohli oba přežít, musí být ochotni při této cestě o přežití jít i přes mrtvoly, ať se to mladé dívce líbí nebo ne. Jistě vám však několikrát pomůže.

Nejlépe uděláte, když se všem vyhnete

Jak jsem se již zmiňoval, většinou budete narážet na bandity, s nimiž byste si snadno v běžných hrách poradili, i když neříkám, že zde to není možné. Vývojáři ze studia Naughty Dog chtějí v hráčích vyvolat co nejvíce napětí, a tak nesázejí tolik na krvavé souboje, ale spíše donutí hráče vyhýbat se všemu nebezpečí, které na ně neustále v opuštěných městech číhá.

Nikdy si nebuďte zcela jistí

Jakmile se budete potulovat městem, je možné, že někoho z dálky zahlédnete a nebudete si jistí, zda to bude nakažený či přeživší bandita, který touží po vaší krvi. Jenomže také se může jednat o někoho, kdo potřebuje vaší pomoc. Musíte tak zvážit své myšlenky a rozhodnout se, co uděláte. Klidně to může být někdo volající o pomoc, jenomže jakmile byste se k němu přiblížili, mohl by vás napadnout a z úkrytů by navíc ještě vylezli další číhající maskovaní bandité. Takovýchto léček zde na vás bude číhat mnoho, takže musíte být neustále opatrní. Někdy je tedy lepší se držet přísloví – kdo u teče, ten vyhraje.

The Last of Us - vyhněte se nákaze The Last of Us - vyhněte se nákaze

Vydáte se na dalekou cestu

Autoři hlavně nechtějí hráče strašit a pořád v něm vyvolávat strach. Důsledkem toho je také zpracování okolní krajiny, která není šedivá jako v ostatních hrách. Spíše hráče nutí prozkoumávat různá místa, v nichž by mohl navíc nalézt nějaké předměty a především potravu potřebnou k přežití. Navíc místa, která navštívíte, celkově vytváří velikou rozlohu, jelikož budete putovat napříč spojenými státy. Prozatím je známo, že se vyskytnete ve městech jako Boston, Pittsburgh či San Francisco.

To bude posloucháníčko

Stejně jako u Uncharted i zde bude hra po grafické stránce vypadat skvěle a opět bude z hardwaru vymačkávat co nejvíce šťávy, jež bude co nejlépe využita. K získání ještě lepšího dojmu bude hráče doprovázet špičkový soundtrack. Studio Naughty Dog si totiž najalo oscarového argentinského skladatele Gustava Santaolallu, jenž se poprvé potýká s herním průmyslem a je z tohoto projektu velmi nadšen, takže se máme opravdu na co těšit.

Čeká nás další bomba

Naughty Dog se snaží s The Last of Us udělat opět pořádnou díru do světa, jako se to povedlo s dobrodružstvím Nathana Draka. Tentokrát chtějí vytvořit i nový post-apokalyptický žánr, v němž však nebudete neustále pobíhat a střílet po krvelačných zombie. Chtějí zde především zapojit mysl. Jak vůbec tato hra dopadne, ještě nikdo netuší. Přesvědčit se můžeme teprve na počátku roku 2013, kdy bude hra vydána pouze pro PlayStation 3.

Zdroj foto: Gameinformer.com

Komentáře