Transformers 3: Střílejte po všem, co se hýbe!

Říká se: práce kvapná, málo platná. A honba za ziskem většinou nepřinese nejlepší výsledek. O čem mluvím? Transformers 3 se nejspíš odvrátili příliš na temnou stranu Měsíce. A nejspíš právě taková tma zastínila kýžený výsledek.

Smysl hry je jediný – zisk. Ne váš. Tak to cítí kritici.

Film kritiky „nudil“

Jsou to takové paradoxy – Ačkoliv třetí filmová řada Transformerů přinesla značný kritický ohlas filmových kritiků kvůli podprůměrnému hraní a scénáři a v průměru získal hodnocení ve škále do deseti bodů 4,8 (z 227 recenzí), přesto heslo Transformers patří v google k jedněm z nejvyhledávanějších. Diváci asi nijak nedbají – pochopitelně jako pokaždé – hlasu odborníků, kteří říkají, že 3D efekty jsou nepopiratelně působivé, ale nemohou naplnit celý dlouhý čas a špatný scénář se špatnými hereckými výkony. Kritici nad filmem doslova „zívali nudou“.

Nicméně laické obecenstvo se do kin dralo doslova v davech. K 7. 8. vydělal Transformers: Dark of the Moon jen v Severní Americe přes 344 milionů dolarů a celosvětově již přes miliardu dolarů. To je myslím docela dost na „nudný snímek“.

Kritici nemají rádi ani hru

Stejně však jak kritici nešetří negativním postojem k filmu, tak se ke hře rovněž nestaví příliš pozitivně. Mluví se o jednotvárnosti děje, kdy jen bezhlavě střílíte nebo i o nedostatku času při tvorbě titulu, který se právě nejvíce podepsal na kvalitě. Pobavila mne jedna hláška, že jedinou spásou pro hru je, že je „naštěstí“ tak krátká.

Střílejte po vše plechovém

Děj hry předchází ději filmu. Ve hře je na začátku ještě relativní pohoda. Svět chrání Optimus se svým teamem a hledají po zbytku světa Decepticony

Optimus Prime hledá Megatrona a jeho vojsko. Čmelák Blumblebee odjel do Jižní Ameriky, aby nahrál virus do síťového systému, aby tak Autoboti mohli lépe sledovat zbylé Decepticony na Zemi. Zatím Decepticoni útočí v Detroitu. Ratchet je zajat Mixmasterem. Ironhide se utká s nebezpečným Decepticonem. Když obdrží upgradované zbraně od Wheeljacka, Ironhide je schopen porazit Mixmastera. Pak je zajat Decepticony Sideswipe. A Mirage je poslán, aby ho zachránil. A tak dále, scénář pokračuje v dalších krocích a bojích.

Džungle nebo Sibiř?

Plníte tak určité mise, kterých mohlo být v single playeru více, neboť hru v roli vlka samotáře dohrajete za pár hodin. Mise se konají na různých částech světa. Pohybujete se v americkém Detroitu nebo na exotickém ostrově, procházíte džunglí v Jižní Americe nebo chladnou Sibiří. Můžete vidět i mayské zříceniny. Jediným plus je tedy snad možná pestrost a různorodost prostředí.

Na druhou stranu některé chodby vám můžou připadat až nekonečné, stále se někam kroutící a opakující. Vozy by mohly být rychlejší a nával anonymních nepřátel ze všech stran vás dusí a je „bohužel“ až příliš předvídatelný.

Za koho hrát?


Každý Transformers má své specifické schopnosti a zbraně. Jak známo, může být chvíli robotem nebo dopravním prostředkem. Derete se kupředu a střílíte na všechny strany. Téměř nudně jako zabijácký smrtící stroj ničíte vše, co se kolem hýbe.  Nejlépe je také zlepšit si mod „Stealth Force“ s lepšími ochrannými štíty a zbraněmi, které vyčnívají z auta. Díky Stealth Force lze vytvořit jakýsi hybrid, který umožňuje použití zbraní v režimu robota při stejné rychlosti přesunu, jako je u vozu.

Po dokončení misí pro jednoho hráče dostáváte dva nové Transformery a můžete vstoupit do multiplayerového světa dalších hráčů na internetu. Zvolíte si také, na které straně budete stát. Můžete být hodným Autobotem nebo padoušským Decepticonem.

PS3 a Xbox 360

Na PS3 a Xbox 360 má hra má sedm kol: ve třech hrajete za Autoboty, další tři za Decepticony a poslední kolo je konečná bitva Autobotů. V multiplayeru si hráči mohou vybrat ze čtyř různých podvozků – Scout, Commander, Hunter a Warrior. K tomu přísluší i unikátní zbraně a můžete si vytvořit vlastního Cybertroniana. Postupem hry nabýváte zkušenostní body a odemykáte nové dovednosti a schopnosti.

Wii a Nintendo 3DS

Ve Wii a Nintendo 3DS je hra trochu pozměněna. Například celou hru lze hrát v režimu Stealth Force a je zde celkem 18 misí v 3DS.

Hra je podobná Transformers: Válka na Cybertron.

Transformers: Dark of the Moon je v EU dostupná od 24. června.

Hodnocení redakce

(5/10)

Komentáře

Tags: , , , ,