Týmová hra v Resident Evil: Operation Raccoon City (6 minut videa)

Resident Evil

Resident Evil, japonský skvost od společnosti Capcom, která se do srdce hráčů zapsala mnoha tituly. Určitě řada z vás si pamatuje sérii Onimusha, Devil May Cry a nebo poslední dobou takříkajíc proklínaný Resident Evil. Právě tento titul jsem si dnes vzal pod lupu.

Akční rubačka nebo Survival horor s RPG prvky?

Resident Evil: Operation Raccoon City je vlastně jen čistá rubačka, podle dostupných informací postavená na samotném multiplayer hraní až pro osm hráčů. Nepřipomíná vám tato věta něco? Mě teda ano! Řeč je pochopitelně o titulu Left for Dead od společnosti Valve, který se na platformě PC chytl a má zde poměrně silnou komunitu.

Není se tedy čemu divit, že chce společnost Capcom sklidit úspěch na Xbox 360 a PlayStation 3, kde není žádný titul podobný Left for Dead.

Resident Evil Resident Evil

Fanoušci slavné série zuří!

Základna fanoušků po celém světě šílí se slovy: „Tohle přeci nemá se sérií Resident Evil prakticky nic společného“.  Důvod, proč se hra nepodobá svým předchůdcům, je jednoduchý. Tento díl vyvíjí Kanadské vývojářské studio Slant Six Games, které se podepsalo pod několika tituly Soocom, jež se rozhodně v multiplayeru řadily mezi kvalitní tituly. Ovšem ruku na srdce, tohle není žádná vojenská multiplayer akční hra, ale Survival Horor s RPG prvky! Společnost Capcom pak následně celou situaci okomentovala slovy, že se jedná o jakousi výplň mezi Resident Evil 5 a vyvíjeným Resident Evil 6.

Jak tedy ta rubačka s názvem Resident Evil vypadá?

Hra jako taková vypadá velice pestře s početným nasvícením. Herní mechanizmus se zde dost liší oproti klasickému RE. Jednou z novinek je střílení jak při chůzi, tak i zároveň při běhu. Určitě není ani špatné zmínit, za koho ve hře vlastně budete moci hrát. Frakcí by tu mělo být několik, od policie „R.C.P.D“ až po samotné experimenty od Umbrely.

V samotném gameplay videu z konference E3 však lze vidět pouze jednu frakci, a to tým zabijáků vedený společností Umbrela Corporation, který byl vysazen v samotném srdci Raccoon City s cílem eliminovat vše živé, a tím tak zahladit stopy.  Kdo z vás nehrál stařičké díly, nebo neviděl první dva filmy, tak tu pro vás mám jistou přednášku o hře.

Ve hře se píše rok 1998 a na město Reaccoon City zaútočila podivná stvoření (respektive experimenty), které stvořila společnost Umbrela Corporation v komplexu několik desítek metrů pod zemí v samotném srdci města. Vývoj se samozřejmě nezdařil. Experimenty ve herním příběhu unikly a nakazily celé město. Samozřejmě Umbrela se snaží celou záležitost ututlat, proto vyšle do akce své týmy a zároveň vypustí i speciální prototypy určené k likvidaci místních.

Resident Evil Resident Evil

Závěrem

Hra by měla vyjít letos v listopadu. Pokud jste nadšenec Left for Dead, online bitev a kooperační akce, nejspíše se vám nový Resident Evil bude líbit. Avšak jste-li zapálený hráč starších titulů v herním režimu Survival horor s prvky RPG, pak se hře radši vyhněte obloukem, protože byste mohli nepříjemně narazit.

Resident Evil: Operation Raccoon City vyjde v listopadu letošního roku na konzolole Xbox 360 a PlayStation 3.

Komentáře