Uncharted 3: Drake’s Deception přinese napětí a adrenalin

Uncharted 3: Drake's Deception

Studio Naughty Dog má pro hráče připravenou další zásobu plnou adrenalinu a napětí. Autoři předchozích sérií dobrodružné akční hry Uncharted připravují další díl, na kterém se už pracuje nějakou dobu a jeho dokončení se chýlí ke konci.

Některým z vás mohu připomenout, že studio Naughty Dog vyniklo především sérií, také plnou dobrodružství, a tou je Crash Bandicoot ještě z dob, kdy všichni pařili na staré konzole PlayStation 1.

Dvakrát to již nestačilo, dobrodružství už čeká

Uncharted 3: Drake’s Deception je pokračováním předchozích dvou dílů s kvalitně propracovaným příběhem a originální náplní obsahující akci, obrovské napětí a především pořádnou dávku adrenalinu. Hlavní hrdina Nathan Drake se opět nebezpečí nebojí a hodlá se pustit do hledání pokladu, který se nachází ve ztraceném městě Iram of the Pillars neboli písečná Atlantida.

Čeká nás hledání jehly v kupce sena

Podle pověsti bylo město velmi bohaté, ale také arogantní. To se však nelíbilo bohům, a tak město zničili. Poklad však nebude lehké najít, jelikož se nachází uprostřed několik set mil rozlehlé pouště Rub-al-Chálí. V takovém místě bude opravdu těžké hledat ztracené město. V Nathanově dobrodružství nebudou chybět ani jeho přátelé z předchozích dílů, jako je Victor Sullivan, Chloe Frazer a také Elena Fisher, o niž se proslýchá, že je s Nathanem zasnoubená.

Někdy je to těžké se s ženou vypořádat

Nathan nebude však jediným, kdo se bude po pokladu pídit. Jaká by to pak byla akce bez padouchů, kteří se za pokladem ženou i přes mrtvoly. Ovšem, jak informují autoři, tentokrát proti Nathanovi bude stát nejnebezpečnější protivník, se nímž se kdy setkal. Neočekávejte však, že to bude nějaký namakaný obr. Bude to žena pocházející z Velké Británie Katherine Marlowe. Opravdu se bojte, jelikož se jedná o starší paní, takže už má leč nějakou tu lumpárnu za sebou. Sami se jistě přesvědčíte, až se s ní setkáte přímo ve hře.

Uncharted 3: Drake's Deception Uncharted 3: Drake's Deception

Procestujme spolu svět!

V tomto díle můžete zapomenout na krásnou zeleň v džungli, se kterou se Nathan často setkával. Autoři se zaměřili na jiné prostředí, jak jsem již uváděl. Tím je velmi rozmanitá poušť, z oblohy pálící žhavé slunce a pod nohama rozpálený písek. Avšak Nathan také navštíví i mnoho jiných, působivých koutů světa od Evropy až po Střední východ.

PlayStation 3 pojede na maximální výkon

Již po vydání druhého dílu Uncharted 2: Among Thieves uváděli autoři, že hra naplno rozžhaví PlayStation 3. Nedávno se však zmínili o ještě vyšším výkonu u očekávaného třetího dílu této dobrodružné série. SPU jednotky v hardware PS3 jsou extrémně rychlé a při správné optimalizaci jsou rychlejší, než by si kdokoliv myslel. O tom právě mluvil víceprezident  Naughty Dog studia Christopher Balestra, jenž prohlásil: „Neznáme žádný limit výkonu“. V několika vydaných videích prezentujících hru, si opravdu můžete všimnout, jak je vše krásně vyladěné. Mluvím hlavně o tom, jak velmi dobře vypadají a jak se chovají přírodní živly. Za zmínku stojí třeba voda, se kterou se nejvíce setkáte na výletní lodi kývající se v oceánu při rozzuřené bouři. Stačí si jen všimnout bazénu, v němž se při houpání přelévá voda ze strany na stranu, což opravdu není vidět v kde jaké hře. Ale to je maličkost oproti tomu, než se začne loď potápět. I oheň je kvalitně zpracován a obklopí hlavního hrdinu v jedné hořící budově. A nakonec tu máme počasí. Například déšť vypadá hodně realisticky.

Uncharted 3: Drake's Deception Uncharted 3: Drake's Deception

Nebude chybět ani hra více hráčů

Ve druhém díle se již objevil multiplayer, a ten samozřejmě nebude chybět ani zde. Hráči si ho velmi oblíbili. Navíc v příchozím díle bude ještě vylepšen. Autoři tak chtějí konkurovat multiplayerovým trhákům Call of Duty nebo Halo. Multiplayer bude obsahovat dva herní režimy, a to kooperativní a hráč proti hráči. Tyto režimy se dále ještě rozdělují. V kooperativním režimu se můžete setkat s módem Hunters Mode, ve kterém hrají dva hráči za hrdiny příběhu Nathana a Victora a jejich úkolem je v časovém limitu zachránit co nejvíce pokladů. Proti nim se postaví další dva hráči s několika AI. Novinkou však bude herní mód Three Team Deathmatch. Jak už název napovídá, bojovat mezi sebou budou tři týmy ve dvojicích, z nichž vždy ta nejsilnější bude znevýhodněna, a to omezením respawnu či odhalením pozice na soupeřově mapě. Dalšími režimy jsou Team Objective (5vs5), Free For All (8), Plunder (5v5) a High Skates. Takže jak sami můžete vidět, možnost na konkurenci vůči ostatním tu je.

Další nové možnosti, které hráče jen potěší

Ve hře se setkáte s kvalitně propracovanými kinematografickými prvky. A kdo chce mít ze hry větší zážitek, má možnost. Hra totiž obsahuje 3D režim, takže si nasaďte brýle a pusťte se do akce. Také hráče potěší boj proti nepřátelům z blízka. Budete moci protivníka chytnout a jen tak s ním o něco praštit či mu sebrat zbraň a zastřelit jej. V jedné scéně si dokonce můžete všimnout, jak Drake sebere svému protivníkovi granát a hodí ho k odpalovači raket, což způsobí menší katastrofu. Hráč má možnost se protivníkům vyhýbat plížením nebo se přiblížit k nepříteli ze zadu a snadno ho zneškodnit.

Uncharted 3: Drake's Deception Uncharted 3: Drake's Deception

Tato hra si zaslouží jen samé jedničky!

Datum vydání pro Uncaharted 3: Drake’s Deception je již stanoveno. V obchodech se hra objeví v magické datu letošního roku, kterým bude je 11. listopad.

Komentáře