Zazumbujte si v továrně nebo v nočním klubu

zumba

Šílenství po Zumbě je obecně známé. Když se tak bavím s lidmi kolem, mám pocit, že dneska, kdo netancuje Zumbu, není in.

Ještě donedávna jsem byla v Zumbě pouhým teoretikem (to je takový člověk, který to nikdy nezkusil, ale tváří se,  jako že ví, o co jde)

Na Zumbu můžete chodit do společnosti, nebo pokud nemáte v noze ani krok a nechcete se společensky znemožnit, pak si můžete pustit na Kinectu hru Zumba Fitness: join to the party.

Hra je založena na 30 scénkách po dvaceti nebo 45 minutách, které jsou rozdělené mezi začátečníka, pokročilého a experta. Scénky se skládají ze čtyř nebo pětiminutových segmentů s nastavenou latinskou hudbou tak, aby soubor mohl obsahovat sambu, merrengue, cumbiu a další styly, které se hodí k břišnímu tanci. Některé byly nově navržené speciálně pro hru, ale většina jsou typické známé kousky z klasické Zumby. Kroky vedou velmistři Zumby Tanya, Beto a Gina.

Vaše figura se odráží v jednom z těchto instruktorů v průběhu scény a jejich neonově zabarvené postavy mění barvu podle toho, jak dobře se pohybujete. Nebo možná – jak dobře Kinect vnímá, že se vám daří zvládat kroky exotické Zumby. Zjednodušeně lze říci, že Kinect hodnotí hráčovy úspěchy podle semaforu – zelená znamená největší úspěch: vaše postava se přesně trefila do trenérovy figury; červená samozřejmě podle očekávání znamená, že jste úplně mimo.

Ze začátku to vypadá velmi snadno – opakujete relativně jednoduché kroky. Ale až se zrychlí tempo a pohyby, už se červené přinejmenším zpočátku nevyhnete.

Takže to chce jen trénink a opakování. Opakování matka je moudrosti a rutinná motorika znamená úspěch v Zumbě.

Ten, kdo nemá sklony k aerobicu a stereotypním pohybům, bude hrou zklamán. Ale takový člověk by si ji ani nekoupil. Fanoušci do Zumby, pohybu a hudby budou nadšeni. Doma v obýváku se postupem času mohou stát mistry v Zumbě a později to pořádně rozbalit někde ve společnosti.

Myslím, že pak jde všechen ostych stranou.

Trénink je rozdělen do několika malých souborů, kde v každém z nich se učíte jiný taneční styl. Základní kurz se jmenuje Calypso, který vás nejprve navádí pomalými zjednodušenými kroky, postupně přidává na rychlosti, energii, pohyby paží, a za chvíli už to frčí: mlátíte se o stůl, sedačku a obývací stěnu – chtělo by to větší byt. A trenér ještě povzbuzuje radostnými povyky: Jen se bav! Vedeš si dobře!

Čím jste lepší, tím víc postupuje do další úrovně a dostáváte za odměnu třeba více siluet tanečníků do pozadí nebo tancujete v nočním klubu, paradoxně si zazumbujete i na možná nelákavých místech jako je tovární hala, střecha a stadion. Tato místa se odemknou až po dokončení nějaké scény.

Multiplayer umožňuje tanec pro dva hráče vedle sebe, kteří mohou spolu i soutěžit. Online může hrát až osm hráčů společně.

Zumba fitness: join to the party se prodalo na tři miliony kopií. Hru distrubuuje Majesco Entertainment.

Hodnocení redakce

(7/10)

Komentáře

Tags: , ,