Gears of War 3 – válka je u konce

Gears of War 3Obchody jsou plné předobjednávek a fanoušci, jenž se zabývají děním okolo Gears of War jsou čím dál více napjatí a nervozita stále více stoupá, jelikož příští týden 20. září se objeví v obchodech třetí díl této série. Pokud jste i vy těmi, kteří se o tuto sérii zajímají, jistě víte, že se jedná o poslední díl, jak se už vývojáři ze studia Epic zmiňovali.

Válka pokračuje

S Locusty se lidé setkali už poprvé v prvním díle, kde vylezli z podzemí planety Séra. Lidstvo bylo na pokraji vyhynutí, ale dokázalo se ze všech sil ubránit díky hrdinovi Marcusovi Fenixe a jeho týmu. V druhém díle se Marcus vydal s přáteli do podzemní planety, aby zabránili útokům Locustů. Ale i poslední bašta lidského odporu ve městě Jacinto byla úhlavním nepřítelem zničena. Ve třetím díle však půjde více do tuhého, protože se do konfliktu připlete další rasa Lambentů, která zaútočí na Locusty a vyvolá tím opět útok Locustů na lidi.


Gears of War 3 Gears of War 3

Lidstvo musí povstat jako fénix z popela

V tomto díle se také vyřeší záhada s Marcusovým zesnulým otcem, o němž náš hlavní hrdina tuší, že je naživu a zřejmě drží v rukou klíč, díky němuž je možné vyřešit spor mezi rozzuřenými rasami. Po zničení poslední bašty postavili lidé s Marcusem plošinu ze tří válečných lodí nazývanou Raven’s Nest. Lidstvo teď není vůbec po zničení jeho vlády koordinováno, a tak nás tento díl zavede do prostředí partyzánských bojů proti převaze nepřítele. Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední díl této série, měly by zde být vyřešeny všechny nezodpovězené otázky týkající se našeho hrdiny Marcuse Fenixe. O jeho osudu není nic prozrazeno, vše zjistíte přímo ve hře.

Hráč se vžije do příběhu i ostatních členů týmu, za něž si taktéž zahraje a přitom bude zrovna vědět, co se děje s Marcusem. Autoři si totiž pro nás připravili příběh v paralelní linii. V některých bojích budete nejprve hrát za Marcuse a po nějaké době se vrátíte zpět v čase, kde se octnete v roli jednoho z jeho přátel, který právě Marcusovi při souboji pomáhá. Například v jednom souboji bude Marcus spolu s Domem sloužit v nových bojových oblecích Silverback jako návnada a mezitím se druhý tým bude snažit nestvůru zabít. No a časem se k boji vrátíte a zahrajete si za druhý tým, takže celý tento souboj záleží jen na vás.


Gears of War 3 Gears of War 3

O hračky je vždy dobře postaráno

Pokud se podíváte na dnešní hry akčního žánru, několik z nich už nabízí kooperativní mód pro více hráčů, který vás provede příběhem společně. Tohoto režimu se totiž fanoušci mohou dočkat i v následujícím díle. Ovšem více se také rozšíří výběr zbraní, který se však i trochu v některých částech oproti předchozím dílům zúží. Velmi oblíbená puška Lancer bude ochuzena o motorovou pilu pod hlavní, s níž si hráči užívali pořádného masakru. Tu ale nahradí obrovský bajonet, a tak je zase o zábavu trochu postaráno. Nebudou chybět ani zbraně jako kuše vystřelující výbušné šípy, nějaké pistole, pušky, granátomety, minomety, raketomety nebo velmi účinná odstřelovací puška One shot, která poslouží ke snadnému rozstřelení nepřátelských mozků. V partyzánském odboji se najde i několik mnoho dalších zbraní vlastnoručně vyrobených. Již jsem se tu zmiňoval o obleku Silverback, ten chrání jak vás tak i vaše přátelé v okolí před nepřátelskou palbou. Je škoda, že ho lidé nevyužili někdy dříve na začátku konfliktu. Třeba by vše dopadlo jinak.


Gears of War 3 Gears of War 3

Braňte se ze všech sil

Ve hře je postaráno taktéž i o multiplayer jako takový, který znají všichni hráči. A tak máte možnost si vybrat svoji postavu, herní režim a pustit se do soubojů. Nejoblíbenějším módem je Horda, který se objeví v novém vylepšeném provedení. Se svým týmem opět bráníte své stanoviště a odoláváte útokům Locustů. Při bojích získává hráč body, za které lze pak stavět barikády, střelecké věže a pasti nebo si kupovat a vylepšovat zbraně či si pořídit zmiňovaný oblek Silverblack. Na všechnu přípravu před útokem je vymezen určitý čas.

Někteří z vás již víte, že hra vychází jen pro konzoli Xbox 360. A jak jsem již uváděl, hra má vyjít 20. září, což je velmi krátká doba. Tak nebuďte netrpěliví a v klidu vyčkejte příchodu války, která vám jen tak neuteče.

Komentáře