Halo 4 – Master Chief je naživu a pokračuje v boji

Nejslavnější hrdina, jehož obličej není znám, se opět vrací mezi hráče. Tak začněte všichni pomalu žhavit své Xboxy, protože vývojáři nového Halo 4 chtějí zaujmout jak veterány této úspěšné série, tak i nováčky.

S novým dílem nové studio

Od vydání třetího dílu to už bude letos pět let, a tak mnozí z nás počítali s tím, že je tato série dočista uzavřena. K dnešnímu dni je to možné ze strany vývojářů studia Bungie, kteří od této hry odbočili. Značka Halo má jistě dnes velkou cenu a především šanci neustále dosáhnout úspěchu, proto vzniklo nové studio 343 Industries. Jediným důvodem založení tohoto studia bylo pokračování v této kultovní značce. Otázkou však je, zda se těmto nováčkům čtvrtý díl Halo povede, jelikož už dnes existuje mnoho případů, v nichž se pokračování úspěšných titulů od jiných vývojářů moc nepovedla. Uvidíme tedy, co nám hoši z 343 nachystají.

Halo 4 - Master Chief je naživu a pokračuje v boji Halo 4 - Master Chief je naživu a pokračuje v boji

Vše by mělo být při starém

Samozřejmě že 343 Industries nechce fanoušky zklamat, tudíž hru sestavují tak, aby co nejvíce navazovala na své předchůdce a pohltila do nich co nejvíce prvků, takže nemáme očekávat plno úžasných novinek. Vše by mělo být tak nějak při starém. Hráče velice potěší detailně vypracovaná spartanská superzbroj, stejně tak i lokace spolu s mimozemskými stavbami. Dokonce se střetnete s velkým počtem starých nepřátel.

Boje ještě neskončily

V závěru Halo 3 končí válka lidstva s mimozemskými fanatiky Covenantem a zároveň se všichni přeživší lidé domnívají, že náš hrdina Master Chief Petty Officer John-117 nepřežil. Jenomže pokud si hru zahrajete na nejtěžší obtížnost, dočkáte se závěru, který vám odhalí, že je Master Chief stále živ a zdráv a společně s Cortanou se vyskytuje kdesi u nějaké neznámé planety. Tam má začít nová trilogie zvaná The Reclaimer Trilogy (reclaim znamená v překladu vrátit). Detaily ohledně příběhu však nejsou doposud známy, je ale možné, že je nám Microsoft prozradí na letošní výstavě E3 2012. I tak se ale na internetu spekuluje, o čem by měl následující příběh být. Například bychom podle fanoušků mohli narazit na nového nepřítele nebo se jím také mohou stát lidé.

Halo 4 - Master Chief je naživu a pokračuje v boji Halo 4 - Master Chief je naživu a pokračuje v boji

Multiplayer vás nemine

Na druhou stranu jsou tu i hráči, jež tolik nezajímá příběh a rádi by věděli, jak to vypadá s hrou pro více hráčů. V první řadě zde budou mít k dispozici novou šestou řadu Spartanů s jejich vylepšenou výzbrojí, kterou je možné dále upravovat. Právě na multiplayer chtějí autoři hráče co nejvíce přilákat, což je také důvodem, proč se má hodně podobat sérii Call of Duty. Na Microsoft’s Spring Showcase již byly odhaleny dvě mapy Warehouse a Wraparound, z nichž první je pozemskou lokací, kde je mnoho úzkých uliček, a druhá je s forerunnerským architekturou a je více otevřená. Obě mapy byly vytvořeny speciálně pro multiplayer, takže nesymbolizují žádnou lokaci z příběhu. Navíc multiplayer by měl vysvětlovat, proč proti sobě bojují modří a rudí Spartani. Znovu se tak můžeme vrátit ke spekulaci nad singleplayerovým příběhem.

Halo 4 - Master Chief je naživu a pokračuje v boji Halo 4 - Master Chief je naživu a pokračuje v boji

Nejlepší hra na Xbox 360?

Po grafické stránce má Halo 4 vypadat opravdu skvěle. Stejně tak i po stránce zvukové, jelikož vývojáři nahrávali zvuky ze skutečných vojenských hračiček. Čtvrtý díl má být nejvymakanější hrou své série, čemuž se není třeba vzhledem k dnešní době divit. Na prezentaci hry také vedoucí programátorka 343 Corrine Yuová prohlásila, že je Halo 4 „nejlépe vypadající hrou na Xbox 360“. Tak to se máme asi na co těšit.

Šance na úspěch jsou veliké

Pořád je však otázkou, jak vůbec tato hra dopadne, když to má být první titul studia 343 Industries. Na druhou stranu má studio mnoho znalostí a vzhledem k tomu, že je vydavatelem Microsoft, má možnost využít mnoho finančních prostředků.A to jak pro vývojáře, tak i pro ostatní náklady. Výsledků bychom se prozatím mohli dočkat letos o prázdninách.

 

Komentáře