Joe Danger: Special Edition – recenze

Joe Danger: Special Edition - recenze

Některým již známý kaskadér Joe Danger se opět vrhá zběsile mezi nás ve vylepšené verzi Special Edition.

Joe Danger se vrací!

Původně tato hra už vyšla pro PlayStation Network v červnu roku 2010. Za titulem Joe Danger stojí nezávislé studio Hello Games, které po tak dlouhé době neváhalo a pustilo se do předělávky pro Xbox Live Arcade, a tak se mezi námi v prosinci loňského roku objevil nový titul Joe Danger: Special Edition, jenž se dočkal i několika drobnějších novinek. Od této doby si konečně mohou užívat zběsilou jízdu i majitelé konzolí Xbox 360.

Někdy se to prostě nepovede

Pokud našeho hrdinu Joe Dangera ještě neznáte, tak vám ho zde trochu představíme. Joe Danger je snad nejšílenější motorkářský kaskadér, jelikož se opravdu vrhá do všech možných šíleností, jež by mohl provést na své motorce. Mezi ně právě patří skok přes nejdelší řadu autobusů, který se mu však nepovede a Joe tedy havaruje. Kvůli dlouhodobé léčbě tak přichází o svoji slávu a popularitu, až na něj někteří lidé postupem času zapomínají. Jenomže tenhle chlapík se nevzdává a hodlá se opět vrátit na svůj vrchol, přičemž mu vy musíte pomoci.

Joe Danger: Special Edition - recenze Joe Danger: Special Edition - recenze

Pusťte se do zběsilé jízdy plné překážek

Na první pohled vám tato hra plná různých skokánků, ramp, provádění triků a závodění bude připadat zcela nudná, jelikož si navíc budete představovat nějaký ze starších titulů, k němuž byste toto dílo přirovnali. Jenomže po chvilce zjistíte, že to, co jsem před chvilkou zde zmínil, není ještě nic oproti tomu, co vás v této hře čeká. Navíc bych zde mohl připomenout Trials HD a jiné podobné arkádové hry, které se podobají této. Poté jistě mnoho fanoušků změní svůj názor a nebudou dlouho přemýšlet, zda mají nasednout na motorku Joe Dangera ve speciální edici.

Ukažte, co je ve vašich silách

V cestě vedoucí k získání titulu největšího kaskadéra na vás bude číhat mnoho soutěží, z nichž některé z nich budou sice lehké, ale také se naskytnou i ty těžší, kde pro vás bude příkaz „restart“ hodně znamenat. Věřte, že si některé závody mnohokrát zopakujete, než je splníte. Trať je vždy rovná a vy se stále díváte na svého jezdce z boku, takže máte dost času soustředit se více na všelijaké nástrahy. Stejně tak mimo závodění s ostatními soupeři bude občas vaším protivníkem i čas, který bude někdy velmi těžké překonat.

Joe Danger: Special Edition - recenze Joe Danger: Special Edition - recenze

Nějakou trať si párkrát zopáknete

Na tratích se budou neustále vyskytovat různé druhy překážek, i když na začátku jich nebude tolik. Nejprve to budou spíše obyčejné skokánky, jež bude jistě snadné překonávat. Ale jakmile budete postupovat dále, na tratích se začnou vyskytovat čím dál horší záludnosti. Můžete tedy narazit na všelijaké nástrahy jako pastičky na myši, bodáky či nádrže se žraloky, které je třeba přeskočit. Jakmile se s takovouto překážkou střetnete, je vše ztraceno a celé kolo budete muset začít znovu. Samozřejmě jsou tu i překážky, jež vás pouze zbrzdí. Mezi ně patří rozlitá limonáda, bahno či položené kůly. Pro vás však každá sekunda znamená mnoho, a tak někdy budete muset kvůli ztrátě jedné vteřiny v bahně opět restartovat kolo. I když budete takto neustále kola restartovat, hrát vás beztak nepřestane bavit.

Byla vám zde dána i volnost

V každém kole vždy dostanete na splnění šest úkolů. Není vám přiděleno, do jakého úkolu se máte nejprve vrhnout. Záleží pouze na vás, v jakém pořadí je splníte. Jestliže budete mít s nějakým úkolem problém, můžete ho tedy vynechat a pustit se do dalšího. K předchozímu se pak můžete vrátit, kdy se vám zachce, například když vám budou chybět potřebné hvězdy, jimiž jste vždy odměňováni při plnění těchto jednotlivých zadání.

Joe Danger: Special Edition - recenze Joe Danger: Special Edition - recenze

Tohle je fakt síla

Celá kariéra je rozdělena do několika sekcí, v níž na vás čeká více jak padesát levelů, které jistě projedete během několika hodin. Po dokončení kariéry se pořád nebudete nudit, jelikož je zde pro vás přichystán režim Lab neboli laboratoř obsahující další padesátku kol. Tentokrát se jedná o opravdu šílené tratě, které jsou mnohem obtížnější než v kariéře a je třeba se na ně mnohem více soustředit. Zde se teprve prověří vaše schopnosti jakožto profesionálního kaskadéra. A věřte, že vám tyto neobvyklé tratě zaberou tolik času, protože některé z nich určitě projedete až po stovce pokusů. Stejně tak jako v kariéře i zde získáváte všelijaké odměny.

Přichystejte něco pro své kamarády

A aby to nebylo málo, má hráč možnost vytvořit si vlastní trať pomocí editoru levelů. Můžete tak tedy zapojit fantazii a v rozsáhlém editoru, který je však velmi jednoduchý a přehledný, vkládat nejen překážky, ale také mince, hvězdy a další předměty. Navíc své vytvořené levely můžete sdílet se svými kamarády přes síť Xbox Live.

Multiplayer pouze na split-screenu

Nechybí zde ani multiplayer, i když nelze hrát tuto hru online. Tak si alespoň můžete užít hraní s přáteli na split-screenu. No, alespoň že je tu nějaký způsob, jak si užít zábavu s přáteli, kteří vás třeba navštíví. Možná se jim pak nebude ani chtít odejít.

Na tuhle hru dlouho nezapomenete

Přesvědčit se musíte sami, jak je Joe Danger: Special Edition hra plná zábavy, čemuž navíc napomáhá grafické zpracování v komiksové podobě. K tomu všemu také nechybí vtipné hlášky a animace, takže se u toho strašně moc nasmějete. Ovládání spolu s hratelností jsou velmi dobře vyladěny a velmi jednoduché, a tak neexistuje možnost, že byste narazili na nějakou chybu. A pokud ano, jistě by to byla chyba, kterou jste způsobili vy sami, přičemž bude třeba odehrát kolo od začátku. Na ty restarty si prostě budete muset zvyknout. Stejně i tak si hru pořádně užijete. Za cenu 1200 MS bodů to stojí za to.

 

Hodnocení redakce

(9/10)

Komentáře