Preview: Spider-Man: Edge of Time – Uvidíme umírat pavoučího muže

Activision v úterý sjednal s Hollywoodem originální dabingy pro svou hru Spider-Man: Edge of Time. Hra je autorským dílem Petera Davida a předpokládá se, že se dostane na pulty v říjnu 2011. Je to již druhá hra o pavoučím muži od vývojářů z Beenoxu (první vyšla rovněž v říjnu, ale o rok dříve – v roce 2010 jako Spider-Man: Shattered Dimensions.)

Děj – jak už sám titul napovídá – se prolíná mezi dvěma časy. Budoucnost nerůžově vylepší vědec Walker Sloan, jehož podle oficiální úterní zprávy bude mluvit Val Kilmer. Ze ziskuchtivosti a touze po moci upraví svou přítomnost návratem do minulosti. Je rok 2099 a Sloan usedá do svého stroje času a vrací se o sto let zpátky. Vstupuje do naší přítomnosti, roku 2011, aby využil své znalosti technologie budoucnosti k pořádnému rozjetí a dominování AlcheMaxu. Jeho taktický manévr plodí ovoce: v budoucnosti roku 2099 Alchemax vládne světu svou tvrdou nekompromisní politikou a terorem. Získal víc než bohatství, získal vládu nad celou planetou.

Spider-Man budoucnosti zjistí vše o Sloanových plánech a vidí, jak jeho kruté činy v čase absolutně vše diametrálně změnily. A je to ještě horší, než by očekával – Peter Parker alias Spider-Man je zabit Anti-Venomem. Díky časostroji je však naděje zvrátit drsnou budoucnost. Spiderman z roku 2099 musí zachránit budoucnost a život Petera Parkera.

Spider-man Spider-man

Hra je napínavá a nabitá akcemi. Hráči budou mít možnost „přepínat“ mezi časy budoucnosti a přítomnosti.

Screenshoty byly dostupné už začátkem dubna. Spider-man 2011 a Spider-man 2099 dabuje jiný herec. Jsou to dvě časově odlišné bytosti.

Autor této nové hry není žádným nováčkem na poli komiksů, potažmo přímo Spider-Mana. Peter Allen David (zkráceně se uvádí i jen PAD) je americký spisovatel komiksů, ale i románů, filmů a videoher. Známe od něho například The Incredible Hulk, Aquaman, Supergirl a z dalších úspěšných titulů. Je velice plodným autorem i několika televizních seriálů a počítačových her. Pro Xbox 360 napsal videohru Shadow Complex, která debutovala v roce 2009.

Na současném Comic Conu proběhl nový trailer očekávaného Spider-Mana: Edge of Time. Hra bude dostupná pro PC, PS3, Xbox 360, Wii, DS a 3DS.

 

Komentáře