Americká armáda chce od roku 2013 nahradit VBS 2


Vojenský simulátor VBS 2 neboli Virtual Battlespace 2 od Bohemia Interactive využívá nejen americká armáda, a to především US Marine Corps a Special Operations Command (SOCOM), ovšem projekt slouží také vojenským složkám Velké Británie, Austrálie, Kanady a mnoha dalších států, jež jsou členy NATO.

 
My prostí hráči, kteří jdou stále s dobou a vyhlížejí nové hry s nejnovější grafikou, seriózní týmovou hrou a možná, pokud máme trochu štěstí, se dočkáme i zajímavého příběhu. Ale když chce americká armáda nějakou FPS hru, znamená to, že musí obsahovat několik extra možností, jako volání dělostřelectva, medavac mise nebo autentické zachycení arabských či afgánských sebevražedných atentátníků.

 
Do roku 2013 by chtěla armáda novou FPS s uvedenými rysy a mnoho dalšími. Hra by měla nahradit současný Virtual Battlespace 2 od Bohemia Interactive, jelikož je tento tréninkový systém pro armádu docela zastaralý. Proto chce armáda nový simulátor, jenž bude obsahovat nejnovější grafiku a herní technologii. Dokonce i byly zveřejněny oficiální požadavky, které si můžete přečíst zde a je to docela zajímavé počteníčko. Škoda jen, že se taková hra v brzké době nedostane mezi nás prosté hráče. Jedná se však pouze o načrtnutí toho, jaké simulace by měl nový systém obsahovat, samozřejmě hra musí obsahovat vše, co nám již dnes nabízí Virtual Battlespace 2.

 
Je docela pozoruhodné, že se chce armáda v novém simulátoru zaměřit spíše na menší vojenské operace. Avšak hra, kterou americká armáda požaduje, musí obsahovat více než padesát typů civilních vozidel od pickupu Toyota Hilux, často používaném v Talibánu, až po jízdní kola. Nesmí zde také chybět více jak sto civilních objektů od továren až po hromady odpadu, semafory v dopravě či retardéry pro snížení rychlosti. Především zde nesmí chybět nespočet vojenské techniky využívané v moderních válkách. Příkladem může být Battlefield 3, v němž se seznámíte s mnoha vojenskými hračkami.

 
Pentagon svému novému partnerovi nabízí 44,5 miliónů dolarů po dobu pěti let, což není pro něj natolik veliká částka. I když se nejedná a tak velkorysou sumu, může být nový partner spokojen i s tím, že vydá hru, která bude mít významnou roli při vojenském výcviku po celém světě. Můžeme očekávat, že se o tento kontrakt bude zajímat právě Bohemia Interactive, pakliže se neobjeví silnější konkurent.

Komentáře