Battlefield 3 možná nedorazí na Steam

Společnost EA uvolnila seznam obchodů, kam se má nový Battlefield 3 dostat a jak se zdá, gigant na poli digitální distribuce Steam přijde zkrátka. Po nedávné kauze mezi EA a Valve (respektive Steamem) je na světě nová a uvidíme, jak se k ní obě společnosti postaví.

Nedávno došlo ke zmizení několika EA her ze služby Steam. Hlavním titulem byla hra Crysis 2 a každá firma se odvolává na problémy „na druhé straně“. Steam říká, že hru stáhlo EA, které vydává novou distribuční síť jménem Origin. Právě sem mají hry mířit. EA zase říká, že je chyba na straně Steamu, který hru stáhnul sám z důvodů, které nechtěli uveřejňovat.

Ať je to však, jak chce, nic to nemění na faktu, že se Steam nedostal na seznam, na kterém se mimo vlastní sítě (Origin) vyskytují třeba známé Direct2Drive či GamersGate. EA však zároveň hlásí, že Battlefield 3 uveřejní na všech stránkách a že se Origin nehodlá se Steamem utkávat. Steam má v současnosti přes 30 milionů unikátních uživatel.

Jestli by se EA opravdu zachovalo podle toho, jak ve svém seznamu predikuje, byl by Battlefield 3 již druhou velkou hrou, která by měla Origin nastartovat a získat počáteční uživatele. Již před nedávnem totiž EA ohlásilo, že hru Star Wars: The Old Republic uveřejní exkluzivně pouze pro Origin.

EA Support hlásí, že je velice těžké zajistit kompletní spolupráci se všemi third-party firmami a jak jeden z distributorů říká: „Když download service nedovolí vydavateli komunikovat přímo s hráči a nabízet jim nejnovější patche, úrovně, předměty a další služby, velice to ztěžuje naší práci s podporou, jaká je od nás ze strany hráčů očekávaná. Zatímco EA nabízí kompletní portfolio her této firmě (Steam), nepublikují mnoho našich her. Doufám, že se nakonec domluvíme a vyřešíme tyto problémy co nejrychleji.“

Situace kolem spolupráce EA a Steamu se tak znovu přiostřuje a doufejme, že nakonec vše dopadne co nejlépe pro nás, hráče.

 

Komentáře