Bordelands 2 je (ne)oficiálně plánovaný na příští rok

Gearbox Software, který se podílel na hrách Quake, Half-Life, Duke Nukem 3D, chce v příštím roce vydat pokračování Bordelands 2. S touto zprávou přišel Eurogamer, nabízející i nový trailer hry.

Oficiální oznámení od vydavatele 2K by mělo přijít co nejdříve. Hra bude dostupná pro stejné platformy jako první díl, to znamená pro PC, Xbox 360 a PS3.

V dubnu letošního roku se již začalo poprvé o Bordelands 2 hovořit v souvislosti s tím, že se již objevila v CV herního vývojáře. Na českém webu o Borderlands se dokonce zprávy o vývoji hry objevují už v únoru 2011. A nejen fanoušci doufali, že budou moci vidět trailer a dozvědět se víc v červnu na letošním E3.

Randy Pitchford, šéf Gearboxu, řekl, že vývojáři Duke Nukem Forever už měli v úmyslu, že se někdy v budoucnosti vrátí k licenci na Bordelands.

„Mohu vám říci, že já a všichni v Gearbox MILUJEME Borderlands a byli jsme absolutně nadšeni přijetím, které jsme dostali od našich zákazníků, a faktem také je, že se teď prodalo na čtyři miliony kusů,“ řekl Pitchford.

Právě takový úspěch motivoval k tomu, „že budeme chtít v budoucnosti udělat spoustu věcí s Borderlands,“ oznamuje Randy Pitchford. A pak trochu šalamounsky dodává: „Ale pouze jsme zveřejnili, co už jsme zveřejnili. Pokud bychom to nezveřejnili, (tak) to neexistuje.“ Nechce totiž zatím víc spekulovat nebo slibovat, pokud nebude mít vše jasně potvrzené.

„Samozřejmě, že plány a úsilí do budoucnosti vždycky existovaly s výhledem pro studio jako je Gearbox, ale“ podle Randy Pitchforda by  „nápad“, který se jen tak vynoří někomu na mysl, neměl ještě vést k oficiální zprávě, že už je něco vyvinuté, protože za každou hrou je spousta práce.

„Zákazníkovi by se nemělo slibovat , dokud ten slib se nestane dostatečně zřejmým a připraveným. A ten závazek tu je, abychom slibu dostáli.“

Nic naplat, oficiální termín vydání hry jsme se sice ještě nedozvěděli, ale zřejmé rozhodně je, že hra určitě bude. Tolik píle a investic by bylo škoda, aby vedlo k propadu. Takovou podobnou situaci v minulosti zažil například True Crime: Hong Kong, který však naštěstí nakonec našel později nového pokračovatele k finálnímu dokončení a vypilování hry.

Komentáře

Tags: , ,