EA o stahování her ze Steamu

Origin vs. Steam
Spor mezi EA a Steamem pokračuje. David DeMartini, viceprezident EA, se oficiálně vyjádřil k nedávnému stažení her jejich společnosti ze služby společnosti Valve.

„V EA chceme přinášet co nejlepší obsah našim hráčům… Chceme, aby naše výrobky byly hráčům k dispozici, jak je to jen možné, což znamená, aby byly přístupné na všech místech, kde hráči stahovují hry a využívají služby,“ řekl DeMartini v blogu na stránkách EA.

„Aby bylo jasné, kromě velmi specifických případů, nabízíme naše hry na každé z hlavních služeb pro stahování, včetně Amazon, GameStop, a Steamu.“

DeMartini se snažil vyvrátit „nedorozumění“, které vzniklo po tom, co určité EA hry začaly mizet ze Steamu. Tehdy společnost sdělila, že toto rozhodnutí nepramenilo od nich, ale od Valve. Hlavní příčinnou současné nespokojenosti EA je fakt, že jim Steam nechce dovolit podporu Originu v nově připravovaných hrách.

„Bereme na sebe odpovědnost za poskytování patchů, updatů, dodatečného obsahu a služeb pro hráče našich her, abychom jim nabídli ten nejlepší herní zážitek. Optimálně to funguje například u partnerství s Amazonem, GameStopem a dalšími služebami. Bohužel, pokud nemůžeme navázat přímý kontakt s našimi hráči, tak to narušuje naši schopnost poskytovat podporu, kterou hráči očekávají a kterou si zaslouží. V současné době existuje jen jedna download služba (red. Steam), která nám nedovolí tento vztah navázat,“ vysvětluje DeMartini.

Valve si prý stanovilo nové podmínky pro distribuci her, která je vůči EA velmi přísná.

„Toto není naše rozhodnutí. Bohužel je to jejich hráčská základna, která na to nejvíce doplatí. Aktuálně pilně pracujeme na oboustranně přijatelném řešení, “ řekl DeMartini.

Zdroj: EA

Komentáře

Tags: , ,