EA vytasilo 750 milionů dolarů za tvůrce Bejeweled

Po několika týdnech vyjednávání se v uplynulém týdnu konečně EA domluvilo s PopCap. Tvůrci Plants vs Zombies, Zuma Blitz či Bejeweled se dohodli na spolupráci. EA vezme nezávislé studio pod svá křídla za neuvěřitelných $750 milionů. Přičemž $650 milionů zaplatí rovnou, dalších $100 milionů dostanou dosavadní majitelé PopCap v akciích.

V minulém roce se prodalo více než 50 milionů kusů hry Bejeweled. PopCap vcelku udal přes 150 milionů her, většinu zejména přes digitální distribuci na Facebooku, Androidu či iOS. „Vybrali jsme si spolupráci s EA zejména proto, že zrovna přepracovávají „kulturu“ kolem vytváření digitálních her,“ řekl výkonný ředitel PopCap David Roberts.

Jakožto vývojářský tým, zaměřený především na digitální distribuci, PopCap přesně pasuje do nové strategie EA. Minulý měsíc totiž Electronic Arts spustili digitální službu jménem Origin, na které hodlají hry od PopCap nabízet.

EA, známé především z vývoje a distribuce vysokorozpočtových her, se v posledních několika letech rozhodlo zaměřit i malé hry. V roce 2009 EA koupilo studio Playfish, které se zaměřuje na hry na Facebooku, a doplnilo tak stáj stávajících nízkorozpočtových studií v podobě Firemint (Flight Control HD) a Chillingo (Angry Birds).

V přehledu her, které se EA chystají s těmito nízkorozpočtovými studii podniknout, se na nedávném sjezdu v Redwood City Electronic Arts zaměřili především na diskuzi o vývoji na konzolové hry, zejména ve spojení se sociálními a mobilními sítěmi. „Jsme zaměstnáni zejména tím, abychom vymysleli, jak překonat dosavadní bariéry a jak dostat „dovnitř“ některé z našich her,“ řekl Chip Lange, hlava divize EA Interactive.

 

Komentáře