Gearbox vlastní práva na Blade Runnera

Nejnovější příspěvek z dílny Gearboxu je pomalu přicházející Aliens: Colonial Marines. Jak se ale ukázalo, nejedná se o jedinou zaběhlou sci-fi značku, se kterou Gearbox disponuje. Dle slov výkonného ředitele firmy Randyho Pitchforda má jeho firma práva na známý snímek Blade Runner.

Jak Pitchford vysvětluje v jednom ze zahraničních Playstation magazínu během rozhovoru o zmíněném Aliens: Colonial Marines, studio Gearbox si sepsalo jakýsi „seznam přání“ a v současné době se snaží značky z tohoto seznamu přetvářet ve hry. Práva na Blade Runnera drží společnost již nějaký ten rok, k vývoji samotné hry se však zatím nedostala. Prý je za vším čistá matematika. Vývoj hry by přišel na více než $40.000.000 a Rady Pitchford si nemyslí, že by se hry prodalo více jak 600.000 kopií.

„Neexistuje žádný funkční business model, který by dával vytvoření hry smysl,“ dodal Pitchford. „Kdybychom však našli jakoukoliv schůdnou cestu, jak hru vydat, nebylo by nic jiného, co bychom chtěli vytvořit více. Blade Runner je modla a tak se k tomu stavíme i my.“

Bohužel tedy vše nasvědčuje tomu, že se Blade Runnera od Gearboxu jen tak nedočkáme. Je však dobré vědět, že je licence ve správných rukou a můžeme jen doufat, že se Randymu Pitchfordovi někdy vyplatí hru vytvořit.

 

Komentáře