Google chce vstoupit do herního průmyslu

Google games
Světový gigant ve vyhledávání Google ohlásil, že vstoupí do „zcela nového businessu“ zahrnujícího hry a budování partnersví s vývojáři.

Google se už v herním průmyslu angažuje nějakou dobu. Jeho webový prohlížeč Google Chrome otevřel v květnu minulého roku svůj vlastní herní obchod. Brzy na to společnost investovala 100 až 200 milionů dolarů do společnosti Zynga, která vyvíjí například hru Farmville. O několik týdnů později se také vynořily zvěsti, že chce mít Google vlastní sociální hry s zatím nedefinovanou herní službou.

FarmvilleNedávno zveřejněný inzerát potvrzuje skutečný záměr společnosti vstoupit na trh s hrami. Nový produktový manažer, jež získa křeslo v sídle společnosti v Mountain View v Kalifornnii, bude mít: „vzácnou příležitost k růstu ve zbrusu nové obchodní oblasti – Her na Google.“

Jako klíčové a strategické se podle inzerátu jeví také: „návrh příjemného uživatelského prostředí a budování klíčových partnerství.“ To by mělo zahrnovat rozvoj vztahů, jak s externími vývojáři, tak s najatými pracovníky v Google Games. Pracovní nabídka dále odkazuje na „tým hráčů“, který pomůže společnosti vybudovat vlastní herní strategii.

Rozsah plánů Googlu zatím není jasný, protože společnost oficiálně neoznámila, jak hodlá řešit zábavní platformu. Jak uvedl server GameSpot.com, v době zveřejnění této zprávy Google nereagoval na žádost o vyjádření k jeho herním plánům.

Zdroj: GameSpot.com

 

Komentáře