IGN: Nejlepších 100 moderních her

Jak server IGN napsal, jednou z nejčastějších otázek, se kterou se na jejich firemním mailu a twitteru setkávají, je otázka typu „Koupil jsem si [doplňte si libovolnou herní mašinu], co si na ní mám zahrát?“ Redaktoři tohoto serveru se tedy rozhodli pro vytvoření seznamu sta nejlepších her moderní éry. Ta zahrnuje vše od příchodů současné generace konzolí – Xboxu 360 a Playstationu 3. TOP 100 Modern Video Games tedy zasahuje přibližně šest let dozadu.

„Stovka“ však nezahrnuje pouze hry z těchto dvou konzolí, objevuje se tam i výběr z PC, PSP, PS či mobilních telefonů (respektive smartphonů). Vzhledem k tomu se nám objevilo více než dost her, ze kterých mohl server IGN svou stovku nejlepších vybrat.

Jak sami autoři upozorňují, nejedná se o sto nejlepších her historie herního průmyslu. A na to by měl každý herní fanoušek pamatovat. Zároveň hry nejsou do seznamu zařazeny podle jejich průměrného hodnocení. Vše záleželo jen a jenom na skupině redaktorů ze serveru IGN, která byla na tento úkol povolána. Je jasné, že se celá řada se seznamem sta nejlepších her next-gen historie neztotožní úplně, rozhodně se však jedná o velice pěkně zpracovaný list her. Minimálně z TOP dvacítky by správnému hráči neměl chybět nejlépe ani jeden kousek. Přestože může být pohled na kvalitu her velice odlišný, nutno IGN nechat, že se jim výběr TOP 100 Modern Video Games velice vydařil.

Odkaz na seznam naleznete zde: TOP 100 Modern Video Games

 

Komentáře

Tags: ,