Manévry v THQ

THQVydavatel THQ opět skončil ve ztrátě, a to něco kolem 30 milionů dolarů. Rozhodl se tak pro řadu úsporných opatření a dalších změn. Tou první změnou, o které se už nějakou tu dobu ví, je zrušení série Red Faction, jejíž aktuální díl s podtitulem Armageddon si nevedl finančně zrovna dobře a recenzenty také neohromil a ze hry se stal propadák po všech stránkách. Stejně špatně jako Red Faction teď dopadla i motokrosová závodní série MX vs ATV, která se už nějakou dobu prala s kleající kvalitou. Sérii nezachránil ani letošní díl, který nabídl nový engine atd. Obě série jsou tedy u ledu. Jestli na pořád, to se teprve uvidí. Studio THQ Phoenix, které mělo MTV vs ATV na starost bude každopádně uzavřeno.

THQ se také rozhodlo zareagovat na pokles zájmu o licencované hry k filmům. Rovněž nebude vydávat hry pro děti. Kromě THQ Phoenix tedy dojde k uzaření i dalších 2 studií. Těmi jsou THQ Australia, které stojí za herní adaptací filmového megahitu Avatar, a studio Blue Tonque Entertainment, jehož autoři mají na svědomí De Blob. THQ po zrušení Digital Warrington a Kaos Studios rozšiřuje počet uzavřených studií v tomto roce na rovných pět. O práci přijde něco kolem 200 lidí.

Pomoci THQ vyhrabat se ze ztrát by mělo hned několik nadcházejících titulů – Darksiders II, Saints Row: The Third nebo inSANE od režiséra Guillerma del Tora a další.

 

Komentáře