Minecraft 1.8 již brzy

Minecraft
Pokud patříte k hráčům bety Minecraftu, určitě se těšte na nový update 1.8.

Je to tak, již brzy má vyjít nový update pro Minecraft a my si ho tu nyní představíme.

Mezi největší novinky patří režim Adventure a Creative. V režimu Creative si budete moci zahrát na boha. Budete moci se volně pohybovat po mapě a létat. Rovněž bude mít v inventáři všechny dostupné i nové bloky s neomezeným počtem. Budete moci postavit cokoliv se vám zlíbí a nebo to opět zničit. Také budete moci měnit čas. Pokud jste si vyhráli v režimu Creative, je načase pustit se do Adventure.

Výraznou změnou projde i generátor map. Přibudou řeky, údolí či rokle. Kromě krajiny se budou náhodně generovat i vesnice a opuštěné doly. Také se můžeme těšit na nového padoucha a tím je Enderman. Pokud se na něj nebudete přímo dívat jsou neutrální a neublíží vám, ale pokud se na něj budete dívat přímo, začne nervóznět a jakmile se na něj přestanete dívat, raději se opět podívejte, protože na vás začne útočit a pozor, umí se teleportovat a dokáže sebrat bloky a následně je po vás házet. Vítanou novinkou je také možnost sprintu. Díky sprintu budou vaše útoky rychlejší a skoky delší. Další, zatím méně využitelnou změnou, budou zkušenosti. Zabijete-li cokoliv co se hýbe, vypadnou z toho body zkušeností, které ale zatím pro update 1.8 nemají žádné využití (snad se dočkáme v 1.9). Také přibude úroveň „najezení“. Pokud budete najezení, automaticky se vám bude obnovovat zdraví. Avšak ubývá také postupem času.

Další novinkou v bojování je úprava luku. Ten nyní nebude střílet okamžitě, ale budete moci jen napnout a vystřelit kdykoliv. Budete tak moci lépe zamířit a vytvořit větší rychlost střely, která bude mít větší dostřel. Také byla přidána možnost kritického zásahu. Kritický zásah bude možno provést zásahem při výskoku.

Mimo jiné přibyla i možnost v nastavení a tou je možnost upravit si jas.

Na minecraftforum.net byl potvrzen termín vydaní a to na pondělí 12.9. 2011.

Trailer pro verzi 1.8

Komentáře