Minecraft dosáhl hranice 10 milionů uživatelů

Svět PC indie her dosáhl nového milníku – více než 10 milionů uživatelů se registrovalo do hry Minecraft. A nutno podotknout, že se ještě stále jedná pouze o beta verzi hry. Minecraftu tedy stačilo pouze něco málo přes dva roky k tomu, aby dokázalo pokořit magickou hranici.

PC verze tedy stihla dosáhnout na 10 milionů hráčů ještě před oficiálním otevřením, které se plánuje na listopad letošního roku. Od svého prvního spuštění v roce 2009 se hra navzdory svým úspěchům dostala pouze na jednu jinou platformu, a to na Sony Ericsson Xperia Play. Vývojáři, pracující na Minecraftu, již slíbili port indie hry na všechny mobilní telefony poháněné operačním systémem Android a iOS. Další zastávkou, kam se Minecraft chystá, je  Xbox 360 ve spojení s Kinectem. Jak bylo řečeno na letošní herní výstavě E3, všech portů bychom se měli dočkat ještě tento rok.

Minecraft vznikl rukama mladého švédského vývojáře jménem Markus Persson. Ten v současné době šéfuje jím založenému studiu Mojang. O skvělém úspěchu jeho indie projektu se pochlubil na svém blogu. Zde se například také v září minulého roku pochlubil tím, že Minecraft vydělává více jak $350.000 denně.

 

 

Komentáře