Mirror’s Edge 2 má EA na seznamu

Šéf EA naznačil, že pokračování skvělé sfi-fi akce Mirror’s Edge bude. Otázkou však je, kdy se objeví na trhu a kdo se vůbec vývoje ujme.

Druhé pokračování této sci-fi akce plné adrenalinu, v níž většinou strávíte dobrodružství na střechách, by jistě přivítal každý hráč, který si sem tam zahrál tuto hru. První díl se vyskytl na trhu již v roce 2008, poté se občas o druhém pokračování mluvilo, dokonce se o něm zmiňovali zaměstnanci EA, ale nikdy jsme se nedočkali oficiálního oznámení, nikde se ani neobjevili žádné obrázky či teasery. Ovšem na internetu se už objevilo mnoho spekulací o tom, že se na druhém díle dělá či dělalo. První koncept, na němž dělal jeden malý vývojářský tým, se však vedení EA nelíbil, a tak nebyl schválen. Takhle to probíhalo pořád dokola, jednou se na dvojce dělalo, a pak zase ne. Nedávno se ale ozval Frank Gibeau, jež pracuje jako prezident EA Labels, a v rozhovoru pro Game Informer potvrdil, že Mirror’s Edge 2 bude. Nemá nám hráčům sice co oznámit, avšak mohl jen podotknout, že se druhého dílu jistě někdy dočkáme. Jen je otázkou, kdy se hra v regálech objeví a jaký tým se ujme vývoje.

Milujeme Faith. Milujeme tuhle značku. Je to jen o tom, jak a kdy se k ní vrátíme. Tuto hru máme na seznamu, ale je to také o týmech, jež jsou k dispozici, kdo bude mít ten správně kvalitní přístup a kdo tomu bude rozumět,“ řekl Gibeau v rozhovoru pro Game Informer, který byl zveřejněn na stránkách Video Gameru. Dokonce se na E3 2011 zmiňoval o tom, že by Mirror’s Edge mohl klidně využívat engine Frostbite 2, s nímž by hra vypadala vskutku skvěle.

Jak hry velmi dobře na tomto enginu šlapou, nám může jako ukázka pomoci Battlefield 3, kde také může hráč spatřit, jaké prvky tento engine převzal z prvního Mirror’s Edge. Například můžete při pohybu postavy vidět nohy a tělo nebo takovéto převalování přes různé překážky, v tom jistě každý vidí původní Mirror’s Edge. Díky tomu hra vypadá mnohem realističtěji.

Jak jsem se již zmiňoval, na vývoji druhého pokračování se již několik týmů podílelo. Například v roce 2009 Patrick Soderlund z EA potvrdil, že na Mirror’s Edge 2 pracuje v DICE malý tým vývojářů. Vývoj se ale nejspíš nevydařil. Jisté však je, že můžeme v současné době říci, že Mirror’s Edge 2 bude. Bohužel nevíme kdy.

Komentáře