Na internetu se objevila pirátská verze Windows 8

Windows 8
Teprve tento měsíc nám největší počítačový gigant Microsoft oznámil dokončení vývoje jejich nejnovějšího operačního systému Windows 8, avšak po internetu již koluje volně dostupná pirátská verze. Dokonce nás i nedávno Microsoft informoval, že díky novému způsobu aktivace systému nebudou mít piráti žádnou šanci. Finální verze Windows 8 se má dostat do prodeje teprve 26. října letošního roku.

 

Jak je ale vidět, počítačoví piráti se nenechali jenom tak vystrašit a nic nevzdávali, aby mohli prolomit ochranu nového systému. Nedávno byla také vydána finální verze Windows 8 k vyzkoušení. Lidé si tak mohou před oficiálním vydáním vyzkoušet tento operační systém po dobu devadesáti dnů. Po uplynutí tří měsíců by se měl systém sám zablokovat. Jenomže crackeři neboli hackeři, kteří se zabývají prolomením ochran veškerého software a her, dokázali vytvořit prográmek, díky němuž mohou tuto omezenou zkušební lhůtu neustále prodlužovat.

 

Ovšem jak jsem se již na začátku tohoto článku zmiňoval, podle Microsoftu měl být Windows 8 systémem, na němž si počítačoví piráti vylámou zuby. Tomu měl totiž zabránit nový způsob aktivace systému, který je nakonec pro amerického softwarového giganta zcela k ničemu, pakliže má tato testovací verze nabídnout uživatelům stejné funkce jako finální verze určená k prodeji.

 

Samozřejmě nedoporučujeme pirátskou verzi Windows 8 stahovat, jelikož může být pro vás jistě nebezpečná. Především je to nelegální a nelze vyloučit to, že tato pirátská verze může obsahovat nebezpečné počítačové viry, trojské koně či nějaký špionážní software a mnoho dalších nevítaných havětí. Mimo jiné není třeba se něčemu takovému divit. Podobná situace se taktéž naskytla v roce 2009, kdy se také opět díky crackerům objevila na internetu nelegální verze operačního systému Windows 7.

Windows 8
 

Mimo jiné již byly také na jaře představeny edice, které se budou od konce října prodávat. Základní edice určená pro domácnosti se jmenuje jednoduše Windows 8. V této základní edici budou mít uživatelé možnost změnit si jazyk, což v dřívějších verzích nebylo možné, když jste neměli rozšířenější edici. S novými Windows 8 budou mít uživatelé k dispozici i novou verzi Windows Exploreru, správce úloh a dokonce se dočkají lepší podpory pro více monitorů. Další edicí je Windows 8 Pro, která je uřečená pro podniky, jež získají lepší podporu pro management, virtualizaci, šifrování dat a připojení do domény. Novinkou je edice Windows 8 RT, která je určena pro zařízení s procesory ARM, známá také jako WOA neboli Windows on ARM. Nejrozšířenější edicí je Windows 8 Enterprise, což je speciální edice především určená pro velké korporace s uzavřenou smlouvou Software Assurance.

 

I zde bude k dispozici upgrade na Windows 8, tato možnost se naskytne pouze uživatelům Windows 7, Vista zůstává bez podpory. Uživatelé budou mít možnost upgradovat svůj operační systém na Windows 8 či Windows 8 Pro z verzí Windows 7 Starter, Home Basic a Home Basic Premium. Edice Professional a Ultimate bude možné upgradovat pouze na Windows 8 Pro.

 

Pokud byste chtěli před koupí nový Windows 8 vyzkoušet, opravdu si raději stáhněte finální testovací verzi Windows 8, a to jak v 32, tak i v 64bitové variantě na oficiálních stránkách Microsoftu. Tímto způsobem se alespoň vyhnete zbytečným potížím a především udržíte vás počítač v bezpečí.

Komentáře