Nové detaily ohledně F1 2011 + screenshoty a video

Codemasters uvolnili nové informace ohledně nastupující verze úspěšných závodů F1 2010. V pořadí druhém dílů F1 se v první řadě setkáme s řadou nových možností v multiplayeru – první z nich je možnost hry až 16 hráčů, přičemž zbytek startovního pole (8 monopostů) zaujmou stroje ovládané PC. Druhou změnou má být nové „zapojení“ hráče během čekání na dokončení závodu. Oproti F1 2010 se setkáme s naprosto přepracovaným modelem spectator módu.

V offline multiplayeru se také dočkáme změny, která se v současné době zas tak často nevídá – možnost tzv. splitscreenu, čili hra dvou hráčů na jednom monitoru. Druhou velice pěknou novinkou v režimu offline hraní je možnost odehrání celé sezony po boku svého přítele. Budete moci hrát jak v offline, tak v online kooperaci.

Mimo vylepšeného visuálního zpracování a ovládání, na které se blíže podíváme v připravovaném preview, se Codemasters chystají na hráče s několika uvítacími funkcemi. Race Director, dostupný z menu pauzy, dává hráči kompletní přehled o dění na trati včetně umístění ostatních či informací ohledně nehod na trati. Jde tak o vstřícný krok ze strany vývojářů, kteří vyslyšeli fanoušky, a odstranili tak jednu z největších nepříjemností z minulého dílu.

Včera se navíc do oběhu dostaly nové záběry přímo ze hry a trailer upoutávající na novinku od Codemasters.

F1 2011 vychází 23. září na PC, Xbox 360 a PS3. Krátce nato budou následovat verze pro 3DS a PS Vita.

 

Komentáře