Ohlášeno pokračování Counter-Strike, přijdou Global Offensive

Několik posledních dní se na fórech Steamu velice živě spekulovalo o tom, zda se v brzké budoucnosti dočkáme či nedočkáme dalšího pokračování nejúspěšnější progamingové hry, Counter-Strike. Přeci jenom poslední díl nás se svým source enginem (Counter-Strike: Source) navštívil před dlouhými sedmi lety. Od roku 2004 jsme se žádného ohlášení ohledně dalšího dílu nedočkali a jediné, s čím si fanoušci mohli dělat alespoň nějaké naděje, se událo několik let zpátky, kdy se „na povrch“ dostala zpráva o chystajícím se pokračování. Bohužel však šlo o informace, které si hráči sami vymysleli a nakonec i předávali navzájem natolik úspěšně, že se hráčská komunita domnívala, že se nějaké to pokračování chystá. Nakonec Valve vše vyvrátil, a tak jsme byli plni očekávání, jak dopadne současná vlna zájmu.

Vše se začalo točit kolem dvou „vyslovených“ slov zaměstnancem Valve, který právě na fóru Steamu napsal jednoduchou zprávu „Global Offensive“. To vzbudilo vlnu reakcí, nikdo však netušil, o co přesně jde. Chvíli na to se na Facebooku společnosti ESEA objevila již trochu delší a už znatelně jasnější zpráva „Counter-Strike: Global Offensive… Více informací ráno.“ Přesto si nikdo nebyl jistý, zda se opravdu dočkáme pokračování „CSka“. Vše nakonec zlomila zpráva manažera ESL Bastiana Viesera, ten totiž na svém Twitteru poslal „Právě jsem strávil celý den hraním nového Counterstrike Global Offensive #CSGO ve #Valve HQ! Bože, miluji svou práci!“

Následně vše oficiálně potvrdil i Valve a všichni si můžeme konečně říci, že se pokračování kultovní střílečky opravdu dočkáme. Dle prvních informací se můžeme těšit na naprosto nové mapy, doplněné CS klasikami jako de_dust apod. Dále zde bude několik nových módů hry, matchmaking nebo třeba žebříčky. Někdo sice může nadávat, že CS:1.6 nic nepřekoná. Pravda ale je, že někdo tady usnul pěkných pár let zpátky a pokrok je jednoduše nutný a chtěný. Na CS:GO se nedá netěšit.

Dokonce se do světa dostal i trailer. Nevíme však, zda se jedná o opravdu oficiální trailer a zda má vůbec něco společného s vývojáři z Valve. Svou kvalitou rozhodně neodpovídá tomu, s čím se normálně toto studio ukazuje. Doufejme tedy, že se brzy objeví pořádný trailer a ne jak toto video, které od těšení se spíše odrazuje.

Komentáře