Představujeme vám DayZ jako samostatnou hru

DayZ
Ano, přesně tak. Survivalovský mód DayZ se odštěpí od vojenského simulátoru Arma 2 a bude vydán jako samostatná hra.

 

Tuto událost oznámil na svém vývojářském blogu samotný autor módu Dean Hall, jenž se stává vedoucím projektu. Hra bude samozřejmě vyvíjena. Stejně tak jako samotný Hall vidí veliký úspěch této hry i společnost Bohemia Interactive, pod níž bude tento vývoj probíhat. Ještě před čtyřmi měsíci nikdo nepočítal s tím, že se právě z takovéhoto módu vyklube samostatná hra.

 

Vývoj módu a hry bude prozatím probíhat souběžně, takže všichni hráči DayZ módu mohou následně pokračovat v samostatné hře. Velkým vzorem této hry je vývojový model Minecraftu, přičemž si budou moci hráči pořídit komunitní alfu za velmi zvýhodněnou cenu.

 

Autor toho módu a zároveň příchozí hry si uvědomuje, že teď budou mít hráči nespočet otázek, na něž se bude snažit odpovědět během několika týdnů. Hra bude mít samozřejmě své oficiální webové stránky na adrese www.dayzgame.com. Co týče módu pro Armu 2, ten neustále naleznete na jeho původní adrese.

 

DayZ mód je natolik úspěšný, že jeho počet hráčů stoupl během jednoho měsíce z půl miliónu na 936 tisíc. Tato modifikace, v níž bojujete ve světě infikovaných zombie o přežití, je stále více a více úspěšnější, a tak není divu, že se prodeje vojenské simulace Arma 2 až pětkrát zvýšily. Navíc v současné době hraje tuto modifikaci již přes milión hráčů, pro jejichž boj přežití je vytvořeno více jak 2 600 serverů.

 

Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku.“ – Winston Churchill

Komentáře