Představujeme vám nový PlayStation 3 model Super Slim

PS3 Super Slim
O novém modelu PlayStation 3 Super Slim už slyšel snad skoro každý nadšenec, a to ještě v dobách kdy jsme se nedočkali žádného oficiálního oznámení. Sony nám již před několika dny novou verzi konzole PlayStation 3 představili na herní výstavě Tokyo Game Show.

 

Během představení nového modelu jsme se mohli dovědět i to, že má být od 20 procent menší a o 25 procent lehčí než současná verze PlayStation 3 Slim. Sami si můžete modely porovnat ve videu, v němž redaktoři z IGN rozbalují krabici se Super Slimem.

 

V Evropě začne být tento model prodáván v černém provedení již 28. září v bundlu FIFA 13 za necelých 300 euro, což je přibližně 7 440 Kč. Tento model bude mít k dispozici disk s kapacitou 500 GB. Navíc od 12. října bude dostupná levnější flash verze s pamětí 12 GB, jejíž cena se bude pohybovat okolo 229 euro, tedy přibližně 5 680 Kč U této 12 GB verze můžete následně zvýšit kapacitu paměti připojením pevného 250 GB disku, což je jedno z periferních zařízení, která budou vydána ve stejnou dobu jako další důležité příslušenství, např. vertikální stojan, který nabízí větší flexibilitu zobrazení systému PS3. V Japonsku bude dokonce tento model dostupný i v bílém provedení.

 

Model PlayStation 3 Super Slim měl být představen již dříve, a to v srpnu, jenomže termín byl nakonec odložen. Sony k tomu měli prostý důvod, na skladech velkých obchodů a malých prodejen se totiž stále nachází nespočet kusů starších modelů, jichž se Sony chce před uvedením „novinky“  zbavit. Kdyby se na trhu objevil tento nový model už v srpnu, bylo by jistě těžké prodat starší zásoby, což by velmi ovlivnilo zisk. Proto se Sony rozhodli uskutečnit tento krok.

 

Tento měsíc se dočká změny i obchod PlayStation Store pro systémy PS3, jenž bude obohacen novým vzhledem.  Ten hráčům zjednoduší vyhledávání a stahování požadovaného obsahu, a to vše z pohodlí vaší pohovky.

 

Podívejte se na následující video, v němž je nový model PlayStation 3 Super Slim rozbalován.

Komentáře