Rapture na papíře – vyšla novela Bioshock: Rapture

Dne 19. července se v amerických knihkupectvích objevila knižní publikace od Johna Shirleyho s názvem Bioshock: Rapture. Vydavatelé si snad nemohli vybrat horší čas na její uveřejnění – jen pár týdnů poté, co nám 2K odhalilo krásny nového oblačného světa jménem Columbia, se nás snaží nakladatelství Tor Book přesvědčit o tom, abychom se do podvodního města vrátili ještě jednou.

Rád bych předem podotknul, že se nesnažím říci, že je špatné samotné vydání knihy, mohli si pro to však najít lepší dobu, než vcelku krátce po uveřejnění naprosto nového Bioshock universa. Dle slov mnoha lidí, kterým se již podařilo knihu dočíst, se jedná o jednu z velice povedených publikací stavějících na některém z herních světů.

Příběh knihy se odehrává ještě před oběma díly původní Bioshock hry. Přesněji pojednává o Andrew Ryanovi a počátcích samotného podvodního města jménem Rapture. Publikace, jak jsem již podotkl výše, je napsána perem Johna Shirleyho, kterého máte možnost znát zejména jako autora scénáře k fimlu The Crow (Vrána).

Samotnou knihu máte možnost zakoupit (samozřejmě v originále) na serveru Amazon.com (za $17 v případě pevných desek, za $10 v případě paperbacku; v obou případech je potřeba započítat poštovné a balné) nebo na aukčním serveru ebay.com, kde se ceny knihy pohybují přibližně od $13+$3 za kus.

 

Komentáře