Sony investuje další miliony do vývoje her pro PSN

Papo & Yo

 

Společnost Sony 13. července oznámila, že hodlá pro následující tři roky vložit dvacet milionů dolarů jako investiční plán na podporu rozvoje Play Station Network. Hry musí být vytvořeny výhradně pro tuto síť. Podpora pro vývojáře – i pro ty, kteří mají hluboko do kapsy a přitom jsou sto vyrobit kvalitní hru – se stává díky Pub Fund postupně tradicí. Poprvé jsme se s programem mohli setkat v roce 2009 na Game Developers Conference (Konference pro vývojáře her), kdy byla nastavena pravidla. Program poskytuje herní design a marketingovou pomoc. Cenu si určují tvůrci sami a dílo zůstává dále v jejich duševním vlastnictví. První hrou takto publikovanou pod Sony Pub Fund byla Bum, Zombie, Burn!

Play Station Network má již velký úspěch s řadou exkluzivních titulů. Mezi nejznámější patří například Joe, Danger, Critter Crunch, série Pixel Junk.

Šéf PSN marketingu, Brandon Stander uvedl: „Naše nabídka PSN her v čele s Joe Danger, Critter Crunch, Flower a sérií PixelJunk zažila velký úspěch. Těšíme se, až do tohoto portfolia přidáme další nevšední tituly.“

Brandon Stander potvrzuje, že právě touto formou grantů lze zajistit opravdu exkluzivní tituly, které by jinak nezískaly, nebo nebyly ani vyvinuty.

Okabu

Pro nadcházející PlayStation Network je například titul Eufloria, „návyková“ hra o dobývání vesmíru a růstu rostlin a biomechanické evoluci. Hráči dobývají planety ve vesmíru a využívají jejich zdrojů k pěstování a rozvíjejí rostlin a zvířat podle různých úkolů. K dalším patří Okabu, což je zbrusu nové akční puzzle od tvůrců Rolanda, kde hráči bojují za záchranu svých lidí a světa před průmyslovou hrozbou z Dozy. Hra je protkána množstvím hádanek, zajímavých kreatůrek a nevyzpytatelných strojů. V nabídce je i střílečka Heist, pohybující se v městském prostředí se třemi dalšími kumpány s řadou zbraní a vybavením. Město doslova hýří kriminalitou – jsou zde různé krádeže, vyloupení banky, únosy v obrněných autech a podobně. A také Papo & Yo, což je 3D puzzle, dobrodružství, které přijde do PSN v roce 2012. V podobě malého chlapce Quico budou hráči cestovat kouzelným surrealistickým světem, řešit různé hádanky s pomocí obrovského tvora jménem Monster, který je závislý na jedovatých žabách. Hráč bude muset naučit svého Monstera, aby ovládal své emoce v prospěch Quica.

Díky investicím od Sony se můžeme v nadcházejících letech opět těšit na zajímavé a přitažlivé projekty, které bychom si neměli nechat ujít.

Zdroj: Yoistiq

Komentáře

Tags: ,